fbpx

1200 sędziów represjonowanych przez Ziobrę. Grozi im dyscyplinarka za list do OBWE.


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Grupa 1200 sędziów może mieć niebawem poważne kłopoty za podpisanie listu do OBWE w sprawie wyborów korespondencyjnych. 16-stu sędziów z okręgu piotrowskiego dostało właśnie zarzuty, a na tym zapewne się nie skończy.

Jak ustalił portal OKO.press, sędziowie rejonowi podlegli pod Sąd Okręgowy w Piotrkowie Trybunalskim właśnie dostają postanowienia o przedstawieniu zarzutów dyscyplinarnych. Ściga ich zastępczyni rzecznika dyscyplinarnego Anna Gąsior – Majchrowska działająca przy piotrkowskim sądzie okręgowym. Otrzymała ona wakat za rządów Prawa i Sprawiedliwości i jak widać sprawnie wykonuje swoją misję.

Czytaj także: Rząd wycofuje się z kolejnej obietnicy. Podwyżki prądu dotkną najbiedniejszych.

Rzeczniczka dyscyplinarna stawia zarzuty za krytykę ustaw PiS
Rzeczniczka ściga 16 sędziów, którzy w kwietniu 2020r. byli sygnatariuszami listu do OBWE dotyczącego organizacji korespondencyjnych wyborów prezydenckich zaplanowanych na 10 maja. W liście do OBWE sędziowie prosili o objęcie wyborów monitoringiem. Skrytykowali zmiany prawa wyborczego. Obawiali się też, czy takie wybory będą rzetelne.

Rzecznik dyscyplinarny chce ścigania blisko 1200 sędziów
Ta dyscyplinarka to kolejny dowód, że po wygranych przez PiS wyborach prezydenckich rzecznicy dyscyplinarni będą siłowo rozprawiać się z niezależnymi sędziami broniącymi wolnych sądów. Ze ścigania niepokornych sędziów są znani głównie rzecznicy dyscyplinarni ministra Zbigniewa Ziobry – główny rzecznik Piotr Schab i jego dwaj zastępcy Przemysław Radzik i Michał Lasota. Wszyscy są z nominacji ministra Ziobry. Teraz dołączyła do nich rzeczniczka dyscyplinarna z Piotrkowa Trybunalskiego Anna Gąsior – Majchrowska.

Czytaj także: Jest wniosek Polski o gigantyczną pożyczkę z Unii Europejskiej. 50 miliardów złotych na 15 lat!

Czytajcie, komentujcie, udostępniajcie!

źródło: oko.press.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments