fbpx

18 policjantów pilnuje domu prezesa. To więcej niż pracuje na niejednym komisariacie.


2.7k Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

18 policjantów pilnuje domu w w którym mieszka Jarosław Kaczyński, nie wiadomo ilu jeszcze siedziby głównej PiS i siedzib biur poselskich.

PiS chwali się otwieraniem nowych komisariatów. Jednocześnie do ochrony jednego domu Prezesa oddelegowanych jest aż 18 funkcjonariuszy, wraz ze służbowymi samochodami.

Spróbujmy oszacować ile to może wszystko kosztować

Kurs podstawowy w Policji trwa 144 dni szkoleniowe. 1123 godziny lekcyjne zajęć teoretycznych i praktycznych.

Na to szkolenie składają się zajęcia praktyczne i teoretyczne zakończone egzaminem końcowym. Wyszkolony Policjant będzie posiadał wiele umiejętności takich jak :

1) ustalenie okoliczności zdarzeń i zabezpieczenie ich miejsca;
2) zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego w miejscu pełnienia służby oraz podejmowanie interwencji;
3) poszukiwanie osób i przedmiotów oraz ujawnianie sprawców przestępstw w ramach wybranych czynności operacyjno-rozpoznawczych i administracyjno-porządkowych;
4) pełnienie służby w konwojach i pomieszczeniach dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia;
5) podejmowanie działań wobec uczestników ruchu drogowego;
6) wykonywanie czynności w sprawach o wykroczenia;
7) przeciwdziałanie zjawiskom kryminogennym;
8) udział w działaniach związanych z przywracaniem zbiorowo naruszonego porządku publicznego;
9) szkolenie strzeleckie. Po zakończeniu jednostki szkolnej 02 jednostki modułowej 09 na podstawie odrębnych przepisów przeprowadza się egzamin strzelecki z zakresu obsługi i użycia broni palnej, budowy, zasad działania oraz warunków bezpieczeństwa posługiwania się bronią palną (pkt. 1.6. decyzji).
10) taktyka i techniki interwencji.

Wszystkie umiejętności są właśnie poświęcane pilnowaniu domu prezesa Kaczyńskiego, zamiast pilnować porządku na ulicach.

Zarobki Policjantów nie są małe

Podstawową wartością jest wynagrodzenie zasadnicze, które jest uzależnione od grupy zaszeregowania. Wartości wahają się między 2,3 tys. zł a 16 tys. zł netto. Komendant Główny Policji może liczyć na uposażenie 16,044 zł netto, zaś jego zastępca – na 13,902 zł.

Najniższą podstawę ma policjant (3,445 zł), a najmniejsze uposażenie przypada kursantowi (2,376 zł), czyli funkcjonariuszowi odbywającemu szkolenie stacjonarne.

Policjanci mogą liczyć na dodatki stażowe nawet 80% pensji podstawowej

Komendanci oraz ich zastępcy, dowódcy Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji “BOA” i jego zastępcy, dyrektorzy biur Komendy Głównej Policji oraz ich zastępcy, dyrektorzy mogą liczyć na dodatek funkcyjny nieprzekraczający 80 proc. uposażenia podstawowego.

Policjanci pracujący na stanowiskach samodzielnych, mogą dostać dodatek o wartości co maks 60 proc. uposażenia.

Nagrody roczne, świadczenia socjalne

Na to, ile ostatecznie zarabia policjant mają wpływ także mundurówka, nagroda roczna (trzynastka) oraz świadczenia w ramach systemu socjalnego. Mundurówka to pieniężny ekwiwalent za zakupiony mundur, a tzw. trzynastka to dodatkowe wynagrodzenie roczne. – źródło BiznesInfo.pl

18 Policjantów pilnuje jednego domu posła prezesa Kaczyńskiego

Nie sposób obliczyć kosztów takich ochrony po informacjach jakie zamieściliśmy powyżej. Na pewno nie są to setki tysięcy złotych a raczej miliony.

Dziennikarze śledczy z portalu tvn24.pl przez trzy tygodnie obserwowali patrole Policji pod domem Kaczyńskiego

– Oficjalnie mamy służbę w większym rejonie, ale w praktyce mamy absolutny zakaz oddalania się od willi. Nie możemy jednak stać przy samej posesji, by nie było nas widać z okien prezesa – mówi informator TVN24.

Czteroosobowe patrole, to rzadkość na ulicach miast. A oni pilnowali nawet pustego budynku.

Dziennikarze obserwowali jak Policjanci byli dowożeni cały czas tymi samymi radiowozami o numerach bocznych 382 i 707. Zazwyczaj jeden radiowóz stał blisko pilnowanej posesji, nawet jak w środku nikogo nie było.

Z radiowozów wysiadało po czterech funkcjonariuszy, pod dwóch chodzili uliczkami przyległymi do domu Kaczyńskiego

Dodatkowo Dwóch tajników w nieoznakowanym radiowozie.

Informator TVN twierdzi że łatwo ich poznać bo maja rozłożone siedzenia w samochodzie. Te ustalenia potwierdził reporter stacji, który zauważył samochód stojący wśród innych zaparkowanych, niedaleko ul Mickiewicza, tak aby tajniacy widzieli budynek prezesa.

W środku siedzą ze znudzonymi minami mężczyzna i kobieta. Gdy jedno z nich wychodzi rozprostować nogi i odstawia na dach samochodu kawę, przy jego pasie wyraźnie widać kaburę.– opisują dziennikarze

Więcej na TVN24.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2.7k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments