fbpx

600+ dla posła, a dla ludzi podwyżki żywności, leków, prądu i usług.


1.1k
Subksrybuj nas na Google News

O podwyżkach poselskich poinformowała posłów szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska podczas posiedzenia komisji regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych.

– To obejmie, i tak zaplanowałam, parlamentarzystów, straż marszałkowską i pracowników. Zgodnie z tym pismem musiałam zabezpieczyć te kwoty – cytuje Kaczmarską “Rzeczpospolita”.

Jak żyć Panie premierze? Podwyżka cen prądu o 40%, a wraz z nią transport, towary i usługi znowu w górę.

Obecnie uposażenie wynosi dokładnie 8016,7 zł brutto, do tego dochodzi dieta poselska wysokości 2505,2 zł (do ręki bez podatków). Ci posłowie, którzy zasiadają w komisjach, mogą liczyć również na dodatki.

O podwyżki dla posłów dziennik zapytał Centrum Informacyjne Sejmu, ale nie otrzymał w tej spawie jednoznacznej odpowiedzi.

Jeszcze nie tak dawno prezes prezesów obniżył wynagrodzenia posłów.

Głowy Urząd Statystyczny podał że, inflacja wzrosła w maju o 2,3 proc, w czerwcu 2,6 porc. rok do roku. To najwięcej od półtora roku. Ceny żywności niektórych produktów wzrosły nawet o 200%, ziemniaki np 100%. Ceny leków jak donoszą pacjencji kompletnie oszalały, ponieważ rząd wycofał się z niektórych refundacji. Cenami zaczynamy dorównywać krajom strefy euro, zarobami niestety jeszcze nie.

W sklepach coraz drożej zaciskamy pasa, a samolotami latają całe rodziny PiS. Premie coraz wyższe. Tacy to pożyją.

Posłowie będą zarabiać więcej i nie jest to uzależnione o sytuacji gospodarczej Polski, od jakości stanowionego prawa. Nigdy jeszcze w historii polskiego parlamentaryzmu nie pracował on tak mało i nigdy jeszcze nie było tylu poprawek do ustaw, które sam wprowadzał. Wyniki gospodarcze za maj i czerwiec publikowane przez GUS są niepokojąco niedobre. Niektóre z nich jak produkcja przemysłowa, budowlanka są na swoich kilkuletnich minimach. Jedynym czynnikiem weryfikującym ich pracę są wybory.

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1.1k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments