fbpx

Abp. Jędraszewski idzie dalej. Po tęczowych przyszedł czas na ateistów. A co myślą Polacy? Zaskakujący sondaż.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] C [/boombox_dropcap]

hwalony za swą postawę wobec społeczności LGBT przez obóz rządzący Marek Jędraszewski arcybiskup krakowski, teraz idzie na wojnę z ateistami i “seksedukacją w duchu zbrodniczych ideologii” Jednak opublikowany kilka godzin temu sondaż dowodzi że, Polakom takie słowa się nie podobają.

– Stoi przed nami kolejne niebezpieczeństwo, (…) ideologia ateistyczna. Jest to ideologia, która jednocześnie kwestionuje prawdę o człowieku, stworzonym na obraz Boga i boże podobieństwo, jako kobieta i mężczyzna. To się kwestionuje. I uważa się, że to od naszego wyboru zależy to, czy będziemy kobietą czy mężczyzną – mówił podczas czwartkowej homilii wygłoszonej w Ludźmierzu arcybiskup Marek Jędraszewski.

Stoi przed nami kolejne niebezpieczeństwo, nie tyle militarne, jak w 1920 r., ale odnoszące się do ideologii, która chce zawładnąć naszymi sumieniami, naszymi sercami i umysłami, która wymierzona jest najpierw w Boga, bo jest to ideologia ateistyczna

Piętnastolatek który przykładem Ignacego Skorupki chciał zatrzymać nawałnicę ateizmu z tzw marszu równości.

Ależ wiemy budzi się naród, jakżeż tutaj nie wspomnieć szczególnego gestu, szczególnego czynu , którego autorem był 15-sto letni chłopiec z płocka Jakub Baryła, stanął z krzyżem chrystusowym i różańcem w ręku przeciwko tak zwanemu marszowi równości. Całkowicie świadomie podjął gest Ignacego Skorupki z Ossowa z 14 sierpnia 1920 roku. To znak, który budzi nadzieję. W jego geście musimy widzieć sprzeciw młodych ludzi, którzy nie chcą godzić się na seksedukację w duchu zbrodniczych ideologii, chcących niszczyć niewinność nawet przedszkolnych dzieci – dodał Jędraszewski.

W tvn24 opublikowano sondaż w którym ponad 60 procent pytanych Polaków negatywnie ocenia słowa arcybiskupa Marka Jędraszewskiego o “tęczowej zarazie”. Przeciwnego zdania jest 31 procent badanych – tak wynika z sondażu telefonicznego Kantar dla “Faktów” TVN i TVN24. 

Na pytanie czy: “Arcybiskup Jędraszewski, odnosząc się do kwestii LGBT, użył podczas mszy następujących słów: ‘Czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa’ Jak ocenia Pan(i) te słowa abp. Jędraszewskiego?”.

Papież przeprasza gejów w imieniu wszystkich chrześcijan i nakazuje przeprosiny.

Słowa arcybiskupa są negatywnie oceniane w sumie przez 63 procent respondentów, z czego 41 procent z nich ocenia je “zdecydowanie negatywnie”, a 22 procent “raczej negatywnie”. Przeciwnego zdania jest 31 procent respondentów, przy czym “zdecydowanie pozytywnie” ocenia je 19 procent ankietowanych, a 12 procent uważa, że do słów arcybiskupa należy podchodzić “raczej pozytywnie”. Odpowiedzi “nie wiem/trudno powiedzieć” udzieliło 6 procent pytanych. Podał TVN24 w sondażu opracowanym przez pracownię Kantar.

Ks. Lemański, do swoich przełożonych – “przeprosicie pobitych manifestantów”?

Ks. Walczak nazywa Rydzyka Kato-talibem i wzywa “NADSZEDŁ CZAS NA KROKI PRAWNO-KARNE”

Źródła PAP ,Archidiecezja Krakowska ; TVN24


POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments