fbpx

Adrian Zandberg pogromca expose Morawieckiego coraz częściej wymieniany na kandydata Lewicy na prezydenta RP.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] To [/boombox_dropcap]

powinien być dzień Morawieckiego. Stało się inaczej i na dodatek historia z nas zakpiła. Politycy prawicowi krzyczą o walce klasowej, a politycy lewicy mówią o gospodarce. Do tej pory było na odwrót. Na dodatek przemówienie Zandberga spodobało się na tyle, że nikt nie mówi o Schetynie i Kosiniaku.

– Pana przechwałki brzmią jak jakiś absurdalny żart – powiedział do Mateusza Morawieckiego podczas debaty nad wotum zaufania Adrian Zandberg, lider partii Razem.

Wanda Nowicka z Wiosny: – Adrian podczas debaty był znakomity. I kandydatem w wyborach prezydenckich też byłby znakomitym.

Joanna Senyszyn: – Planujemy przeprowadzenie badań poparcia dla naszych potencjalnych kandydatek i kandydatów. Myślę, że Adrian Zandberg będzie miał duże poparcie.

Zandberg zapewnia: – Jesteśmy umówieni, że będzie jeden kandydat naszej lewicowej koalicji. I to jest na 100 proc. pewne. Mogę uspokoić wszystkich, którzy obawiają się, że mogłoby być inaczej. Mamy całe grono bardzo szacownych kandydatek i kandydatów, którzy mogą sprostać wyzwaniu startu w wyborach prezydenckich.

Adrian Zandberg urodził się 4 grudnia 1979 roku w Aalborgu (Dania), ale jego rodzina przeniosła się do Warszawy pod koniec lat 80. Jest polskim historykiem, nauczycielem akademickim, doktorek nauk humanistycznych, politykiem oraz członkiem Zarządu Krajowego partii Razem . Studiował prawo oraz historię na Uniwersytecie Warszawskim. Studiów prawniczych nie skończył, a historyczne ukończył w 2002. 27 czerwca 2007 zyskał stopień naukowy doktora na Wydziale Historycznym UW.

Był członkiem Unii Pracy. Pełnił funkcję przewodniczącego organizacji młodzieżowej tej partii – Federacji Młodych UP, gdzie jego zastępczynią była Barbara Nowacka. Z Unii Pracy odszedł w kwietniu 2005 wraz z większością władz młodzieżówki w proteście przeciw zbyt bliskiej współpracy między SLD i UP. W 2005 współtworzył partię Unia Lewicy III RP, zasiadając w jej zarządzie. W tym samym roku odszedł z tej partii, także z powodu sprzeciwu wobec podjęcia przez nią współpracy z SLD. Również w 2005 współtworzył stowarzyszenie Młodzi Socjaliści.

W lipcu 2009 Zandberg został wybrany do prezydium Rady Naczelnej Polskiej Partii Socjalistycznej. W maju 2015 współtworzył Partię Razem i zasiadł w jej zarządzie krajowym, a w wyborach parlamentarnych w 2015 kandydował do Sejmu z pierwszego miejsca na liście Partii Razem w okręgu warszawskim (nie uzyskał jednak mandatu, gdyż Razem nie przekroczyło progu wyborczego). W wyborach w 2019 ubiegał się (bezskutecznie) o mandat posła do Parlamentu Europejskiego z listy komitetu Lewica Razem. Po wyborach nazwę tę przyjęła jego partia.

Na facebooku postała już grupa poparcia Adrian Zandberg kandydat na prezydenta RP. Grupa Sympatyków Zapraszamy sympatyków.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments