fbpx

Aleksandra Dulkiewicz protestuje; Województwo pomorskie otrzyma prawie 3 mld złotych mniej na program regionalny.


2 Udostępnienia

Rządowy projekt Umowy Partnerstwa między Polską a Unią Europejską na lata 2021–2027 zakłada, że województwo pomorskie otrzyma prawie 3 mld złotych mniej na program regionalny. To prawie 40 proc. mniej niż w poprzednich latach- oświadczyła prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz

Prezydent Gdańska zachęca do podpisania specjalnej petycji on-line.

Z rządowego projektu umowy wynika, że Pomorze jest jednym z regionów, który otrzyma najmniej funduszy w przeliczeniu na mieszkańca. 

Taki podział środków wpłynie negatywnie na rozwój naszego miasta i województwa. Samorządy lokalne otrzymają mniej środków na inwestycje w służbę zdrowia, ekologię czy wsparcie społeczne. Jeśli nie zgadzacie się na tak niekorzystny dla podział funduszy UE – możecie podpisać petycję do rządu ?https://pomorskie.eu/petycja/ – Apeluje Aleksandra Dulkiewicz

“Przez dobór kryteriów podziału środków jesteśmy dziś karani”

W petycji czytamy: „Rządowy projekt Umowy Partnerstwa między Polską a Unią Europejską na lata 2021–2027 zakłada, że województwo pomorskie otrzyma o 736 mln euro (3 mld zł) mniej na program regionalny. To prawie 40 proc. mniej niż w poprzedniej perspektywie. Taki podział środków wpłynie negatywnie na rozwój naszego województwa. Biorąc pod uwagę zaproponowany podział, województwo pomorskie jest jednym z tych, które dostaną najmniej funduszy. W przeliczeniu na jednego mieszkańca Pomorza – tylko 482 euro, w porównaniu z 810 euro w latach 2014–2020. To prawie trzy razy mniej niż w innych województwach. Wygląda na to, że przez dobór kryteriów podziału środków jesteśmy dziś karani”

Przekupstwo na każdym kroku

Media donoszą o przekazywaniu komputerów z Agencji rezerw materiałowych zaprzyjaźnionym gminom, spółki Skarbu państwa sypią kasą za reklamy w sprzyjających wydawnictwach neonarodowych. Wszędzie tam gdzie rządzi PiS idą nieporównywalnie większe pieniądze.

To taktyka, która się sprawdziła poczynając już od 500 plus. Czy będzie dalej przynosić efekty, w to szczerze wątpię. Poparcie dla rządzących spada od wielu miesięcy, ostanie badania pokazują, że PiS traci pierwsze miejsce i na dzień dzisiejszy wszystko na to wskazuje, że wybory przegra.

Spór o podział środków unijnych nie dotyczy tylko województwa pomorskiego. Spora część samorządowców nie rozumie niejasnych zasad rozdzielnia tych wspólnych funduszy. Rząd zasłania się wciąż trwającymi konsultacjami.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments