fbpx

Andrzej Duda żartuje z kryzysu w polskiej służbie zdrowia [VIDEO]


3 comments, 4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Ubiegły rok był najtragiczniejszym w historii Polski od zakończenia 2 wojny światowej. Nasz kraj zanotował makabryczny bilans demograficzny, plasując się na europejskim podium pod względem nadmiarowych zgonów. Niechlubnych rekordów jest więcej – od liczby śmierci na SOR-ach, po niedostępność kontaktu z lekarzami. Mimo, że sytuacja jest bardzo zła, a perspektywy jeszcze gorsze, prezydenta nie opuszcza dobry humor. Głowa państwa pozwoliła sobie na kilka żartów podczas konferencji dotyczącej systemu opieki zdrowotnej.

Śmiech to zdrowie?

Prezydent wziął wczoraj udział w posiedzeniu Rady ds. Ochrony Zdrowia. Według niego, w trakcie pandemii “nie zabrakło środków ratujących życie”. Nie potwierdzają tego liczby i zwykłe obserwacje – jeszcze nigdy wcześniej polskie społeczeństwo nie musiało czekać kilka godzin na przyjazd karetki, leczyć się u weterynarzy lub przez telefon. Codziennie docierają do nas informacje o kolejnych oddziałach, zamykanych przez niedobór kadry. Cały czas trwa też protest medyków. Mimo tego, Andrzeja Dudy nie opuszczał dobry humor, co możemy zobaczyć na filmiku poniżej.

To nie był jedyny dowcip, na który pozwoliła sobie głowa państwa, kolejny dotyczył maseczki. – Zdejmę, żebyście państwo wiedzieli, że to ja – rzucił prezydent, cały czas się uśmiechając. Ciekawe, czy wie, iż Toruń stracił wczoraj oddział neurologii, a Zamość pediatrii? Co z tego, że jest sprzęt, skoro nie będzie ludzi, żeby go obsługiwać? Jeszcze gorzej przedstawiają się perspektywy, zwłaszcza w kontekście średniego wieku specjalistów – wielu powinno być na emeryturze. To samo tyczy się pielęgniarek. Czy to na pewno dobry moment na takie żarty?


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 comments, 4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
4
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
2
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
3 miesięcy temu

chciałbym temu niby prezydencikowi powiedzieć że wkrótce podzieli los sarkozego alb caucescu

królik
królik
3 miesięcy temu

On to się może śmiać bo Jemu jak coś pierdo…lnie to pojedzie do najlepszej kliniki prywatnie się leczyć

strach się bac
strach się bac
3 miesięcy temu

ten pan żyje w matrixie, który mu pis zaaplikował. nie wie,że rzeczywistość jest całkiem inna!