fbpx

Arcybiskup Jędraszewski poznał wyrok sądu. Znowu są równi i równiejsi…


1 comment, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Arcybiskup Jędraszewski poznał wyrok. Jest on tak samo kontrowersyjny jak same słowa arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Ksiądz powiedział o ,,tęczowej zarazie”, która rzekomo ma zagrażać polskiemu narodowi. Prywatna osoba złożyła wówczas pozew przeciwko metropolicie o naruszenie dóbr osobistych. Jednak wyrok po raz kolejny uświadamia nas, że są równi i równiejsi…

Arcybiskup Jędraszewski poznał wyrok sądu.

Sąd Okręgowy w Krakowie oddalił w pierwszej instancji pozew, który jeden z obywateli złożył przeciwko metropolicie krakowskiemu. Jędraszewski powiedział, że czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa. Słowa te padły przez kapłana w homilii wygłoszonej w czasie mszy św. z okazji 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Sąd uzasadnił swoją decyzję.

Chociaż może to zaskakiwać, Sąd Okręgowy w Krakowie nie dopatrzył się w tej wypowiedzi niczego niebezpiecznego i oddalił pozew. W uzasadnieniu stwierdził, że mieści się ona w granicach dopuszczalnej formy „obrony wiary” oraz powołał się na postanowienia podpisanego w 1993 r. przez Polskę konkordatu, który zezwala duchownym nawet na używanie „ostrych sformułowań”.

Dodatkowo sąd wykazał, że Arcybiskup Marek Jędraszewski, mówiąc o ,,tęczowej zarazie”, działał w szeroko pojętym interesie społecznym. Sędzia podkreślał, że dla sądu naturalne jest, że ,,metropolita miał nakaz obrony praw wiary”, co według niego wynika z kodeksu kanonicznego, na który powołał się sędzia”

Na łamach Gazety Wyborczej krakowski sędzia chcący zachować anonimowość komentuje. Powołanie się w tym kontekście w uzasadnieniu na konkordat jest co najmniej zaskakujące. To przykładanie nie tego narzędzia i nie w tym miejscu. Czy konkordat pozwala na obrażanie mniejszości? Ponadto niepokoi mnie zawarte w uzasadnieniu zdanie, że to nie o ludziach a o ideologii, które żywcem jakby zaczerpnięte było z propagandy polityków PiS z czasów kampanii prezydenta Dudy. To bardzo źle, kiedy sąd bezkrytycznie powiela słowa polityków, bo to podważa jego bezstronność.

https://youtu.be/Z2O1Me_ffME
Arcybiskup Jędraszewski

Rydzyk, Ziobro oraz Błaszczak łamią obostrzenia.

Biskup krakowski wzywa “Solidarność” do walki! “Nie ulegniemy siłom zła”


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
3
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
2 lat temu

państwo pisowskie stworzyło nowe społeczeństwo rasa chamów czyli pisiory i kler oraz drugi sort co utrzymuje tę hołotę