fbpx

Awantura w sejmie. Loty Kuchcińskiego wracają. Nitras próbował złożyć wniosek formalny.


Subksrybuj nas na Google News

W czasie dzisiejszych obrad sejmu poseł Nitras próbował złożyć wniosek formalny w sprawie Lotów Kuchcińskiego. Doszło do awantury. Poseł PO zwrócił się bezpośrednio do Kaczyńskiego, który słuchał go jakby nigdy nie wiedział o sprawie.

Witek próbuje wyciszyć sprawę lotów Kucinskiego

– Ja mam ważną sprawę formalną. CBA zatrzymuje ludzi w sprawie marszałka Sejmu – mówił Nitras po wyłączeniu mu mikrofonu. – Zapraszam do mojego gabinetu – replikowała Witek. – Nie jestem pani asystentem, ja mam prawo złożyć wniosek formalny – odpowiedział poseł PO.

Słysząc tą rozmowę z sali obrad zbiegł Maciej Wąsik wice szef MSWIA i natychmiast pojawił się za plecami Witek, próbując zdyskredytować to co mówi poseł PO

– Chcę panią poinformować, że ten człowiek wszedł do 60 mieszkań w związku z lotami Kuchcińskiego, bezprawnie zatrzymali ludzi, którzy z tą sprawą nie mieli nic wspólnego – zwracał się poseł Nitras do marszałek Witek, wskazując na stojącego obok Macieja Wąsika.

Nitras do Wąsika: “Ty łobuzie jeden”

– Zwariował? – powiedział Wąsik do Witek. – Sam zwariowałeś, jak ty się zwracasz do posła? Jak się zwracasz do posła? Słyszała pani, to jest minister? – powiedział Nitras w stronę Wąsika, gdy ten włączył się do dyskusji. Witek próbowała uspokoić sytuację.

– Wszedłeś do 60 mieszkań niewinnych ludzi. Ty i twoje służby. Zatrzymałeś ludzi, którzy nie mają z tą sprawą nic wspólnego. Łobuzie jeden! Łobuzie! – kontynuował Nitras, gdy ze strony Wąsika padało kilkukrotnie: “zwariowałeś”.

Nitras zwraca się do Kaczyńskiego, doszło do ostrej wymiany zdań – “weź kreskę”

Kiedy obrady przejął wicemarszałek Terlecki, poseł PO zdecydował się opowiedzieć o działaniach CBA bezpośrednio prezesowi Kaczyńskiemu, który o dziwo słuchał Nitrasa z zainteresowaniem. Poddenerwowany Wąsik również udał się w stronę prezesa, ale tym razem był spokojniejszy.

 – Ten człowiek to robił. Pan jest za to odpowiedzialny. Zatrzymują ludzi, którzy nie mają z tym nic wspólnego – kontynuował poseł KO. W pewnym momencie powiedział: “cham, cham, po prostu cham”, co nakręciło asystujących prezesowi posłów Zjednoczonej Prawicy. “Hamuj się”, “uspokój się” – odpowiadali. “Sam se weź kreskę chamie jeden” – reagował Nitras.

Podniebne taksówki Kuchcińskiego kosztowały miliony złotych

W okresie od marca 2018 r. do maja 2019 r. Marek Kuchciński wykonał prawie sto lotów z Warszawy do Rzeszowa. Były marszałek sejmu traktował rządowe samoloty i helikoptery jak podwózki do domu. Wszystkie loty Kuchcińskiego miały status HEAD. Oznacza to szczególny sposób przygotowania lotnisk, maszyn i załóg oraz zwiększoną obecność ochrony, a zatem znacznie podwyższa też koszty.   


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments