fbpx

Banaś wymienia kadry i nie zamierza rezygnować. Każdy dzień Banasia na stanowisku prezesa NIK jest kompromitacją PiS, prezesa Kaczyńskiego.


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] K [/boombox_dropcap]

ryształowy Pancerny Marian nie zamierza rezygnować. Właśnie robi przemeblowanie w kadrach, odwołuje dyrektorów i powołuje swoich. Nominacje wiceprezesów zablokował PiS, ale na resztę nie ma wpływu.

Banaś w spódnicy. Chojna Duch wynajmowała mieszkanie za 20 zł miesięcznie. CD republiki banasiowej?

Prezes Banaś od trzech tygodni znów pracuje na swoim stanowisku po powrocie z kilkutygodniowego urlopu.  Banaś wysłał wniosek o powołanie dwóch swoich zastępców. Witek marszałek sejmu pozostawiła to pismo bez rozpatrzenia.

Radio Zet donosi, że Banaś zwolnił jednak dyrektorów. tego PiS mu nie zabroni, jednak świadczy to o tym, że nie zamierza podawać się do dymisji i zadomowił się tam na kolejne sześć lat. Największe zmiany dotknęły warszawskiej delegatury NIK. Marian Banaś pozbył się z niej p.o. wicedyrektora oraz p.o. dyrektora.

Banaś król pokoi na godziny, dostał mieszkanie służbowe, ale takie mu nie przysługiwało. 2 lata żył na koszt podatnika.

Wcześniej decyzją prezesa Banasia obowiązki swoje przestał pełnić dyrektor Biura Organizacyjnego, któremu podlegają kadry. Zastąpił go na stanowisku Wojciech Jadacki – pracownik NIK z czasów, kiedy prezesem był Lech Kaczyński.

Humorystyczne filmy o Banasiu podbijają internet. “Chcę przekazać kamienicę, służyłem pod Morawieckim”.

Nawet Karczewski zmienia zdanie

– Marian Banaś jest człowiekiem kryształowym, niezwykle uczciwym, bardzo solidnym, twardym politykiem – tak jeszcze niedawno mówił o Marianie Banasiu Stanisław Karczewski. Teraz wyraźnie zmienił nastawienie, chociaż daleko mu do jednoznacznej oceny. – Chciałem zachować się lojalnie i przyzwoicie wobec człowieka, który pełnił ważne funkcje państwowe i, jak się wydawało, robił to dobrze – powiedział marszałek Senatu w wywiadzie dla “Rzeczpospolitej”.

Banaś był “czyścicielem kamienic” i do tego nie rozliczał się ze wspólnikami.

Aktualizacja Komunikat NIK

“W NIK nie nastąpiły żadne zwolnienia. Nastąpiły natomiast zmiany na stanowiskach pełniących obowiązki dyrektorów i wicedyrektora” – poinformował w czwartek wydział prasowy Najwyższej Izby Kontroli w odpowiedzi na zapytanie o zmiany kadrowe w Izbie.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments