fbpx

Czołowi homofobiczni duchowni ; abp Jędraszewski i abp Głódź – będą honorowymi gośćmi konferencji “Solidarność: od godności człowieka do ponadnarodowej współpracy”


grafika: Mariusz Waras Facebook
Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] T [/boombox_dropcap]

rudno nazwać  inaczej niż  kpiną i  policzkiem dla obywateli  fakt, że, czołowi polscy homofobiczni duchowni – abp Marek Jędraszewski i abp Sławoj Leszek Głódź – będą honorowymi gośćmi konferencji “Solidarność: od godności człowieka do ponadnarodowej współpracy”.,która będzie opłacana z… kieszeni podatników.

Wydarzenie organizowanie jest przez Solidarność oraz Międzynarodowe Centrum Badań nad Fenomenem Solidarności, jednostkę podległą pod Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Krakowie.Duchowni zostali zaproszeni na specjalną prośbę przewodniczącego Solidarności – Piotra Dudę.

Zostali zaproszeni przez władze NSZZ Solidarność -zapłaci budżet

Jak podaje Wyborcza –

 konferencja finansowana jest z budżetu państwa. Z programu „Kultura – Interwencje”, zajmującego się m. in. “upamiętnianie polskiego dziedzictwa historycznego”, Narodowe Centrum Kultury przeznaczyło na to wydarzenie 82,2 tys zł. 

Odbędzie się ona w piątek i sobotę, 8-9.11.

Jak informuje “Solidarność”, konferencja rozpocznie się mszą świętą w bazylice św. Brygidy w Gdańsku. Proboszcz poinformował, że liturgii będzie przewodniczyć abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, a homilię wygłosi abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Potem odbędzie się konferencja, w której obaj hierarchowie także wezmą udział.

Jak podaje “GW” zaproszenie biskupów i obsadzenie ich w honorowych rolach było pomysłem przewodniczącego “Solidarności” Piotra Dudy. 

W wielu sprawach nasz przewodniczący podziela ich zdanie –

– powiedział rozmówca dziennika.

“Tęczowa zaraza”

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie teczowyjedraszewski-Alica-Irena-LA-03-08-2019x.jpg

Nie trzeba chyba przypominać wystąpień Jędraszewskiego. Od słów o “tęczowej zarazie”, przez zrównywanie osób LGBT do sowieckich bolszewików i niemieckich nazistów – metropolita krakowski wznosił się na wyżyny homofobicznej, nienawistnej i dyskryminującej postawy.Media przypominają, że Jędraszewski był również bliskim współpracownikiem abp Juliusza Paetza, który miał seksualnie wykorzystywać poznańskich kleryków. Doniesień medialnych nigdy nie udało się potwierdzić, jednak sam Paetz złożył rezygnację z urzędu. Watykan odsunął go także od pełnienia posługi kapłańskiej.

Podobny światopogląd prezentuje Głódź.

Metropolita gdański nazywał osoby nieheteronormatywne “wynaturzeniami”, a także mówił

“Non possumus podważaniu świętości rodziny, haniebnej próbie zrównania jej z wolnymi związkami albo związkami osób tej samej płci. Trzeba powiedzieć non possumus”.

Głośno także zrobiło się wokół jego postaci po opublikowanym przez TVN24 reportażu o przewinieniach duchownego – wymuszaniu pieniędzy, ubliżaniu, czy publicznym poniżaniu innych duchownych.

Solidarność, ale nie ze wszystkimi …

Udział tak kontrowersyjnych duchownych w wydarzeniu o godności człowieka dziwi, jednak tylko pozornie. 

Obsadzenie Głódzia i Jędraszewskiego w rolach honorowych gości odbyło się na prośbę przewodniczącego Solidarności, Piotra Dudy, który znany jest z wyznawania podobnych poglądów, do tych reprezentowanych przez metropolitę krakowskiego i gdańskiego.

“Dziękuję za odważne i prawdziwe słowa oceniające ideologię LGBT+; spotkało za to jego ekscelencję mnóstwo ataków nienawiści; może ks. abp liczyć na nasze wsparcie” –

napisał w liście do ks. abp Marka Jędraszewskiego  szef NSZZ “Solidarność” Piotr Duda.    

Duda serdecznie dziękował w liście arcybiskupowi Jędraszewskiemu

“w imieniu własnym, ale też i w imieniu członków Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego »Solidarność« za odważne i prawdziwe słowa oceniające szerzącą się w naszym kraju ideologię LGBT”. – podkreślił Duda.

Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył do krakowskiej prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez abpa Jędraszewskiego.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments