fbpx

Bardzo poruszająca odpowiedź Nowackiej na słowa Kaczyńskiego o chamskiej hołocie. “Lepsizm pana prezesa słyszałam już parę razy”


4 comments, 22.3k Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Wczoraj w nocy miała miejsce awantura w sejmie. Prezes Kaczyński nazwał opozycję “chamską hołotą” Zbulwersowana Barbara Nowacka poświeciła część czasu poświęconego na uzasadnienie wniosku o odwołanie ministra Szumowskiego na odpowiedź Kaczyńskiemu

Po tym jak Kaczyński nazwał opozycję “chamska hołotą” na sali sejmowej podniosły się protesty ze strony opozycji. Protesty nie pomogły , zamiast tego marszałek Terlecki upominał protestujących posłów koalicji.

Po zarządzonej przez Terleckiego przerwie Barbara Nowacka zaczęła przemówienie od odpowiedzi Kaczyńskiemu i całemu obozowi PiS.

Panie marszałku, zanim zacznę mówić chciałam powiedzieć, że lepsizm  pana prezesa słyszałam już parę razy. Wtedy kiedy wchodził na ten cmentarz, na który ja wejść nie mogłam. Bo wtedy jego ból, był większy od mojego. Na ten sam cmentarz, na którym leży moja matka, ofiara katastrofy smoleńskiej, on wszedł składać kwiaty swojej matce i swojemu bratu, a inni nie mogli

Wyłączanie mikrofonu posłance Nowackiej

I teraz dzisiaj w sumie mnie wyzywać (MARSZAŁEK WYŁĄCZYŁ MIKROFON !)

 i pani poseł Proszę przejść do tematu, ma pani jeszcze minutę, No to proszę kontynuować- Upominał Terlecki

Nowa Solidarność buduje się wśród ludzi”

Po raz kolejny widzimy to czy jest Pis. Nowa Solidarność buduje się wśród ludzi, tych obrażonych i poniżanych, tych którzy wspierali chorych, tych którzy żyli maseczki, a PiS zaprezentował nam po raz kolejny swoją dojną zmianę.– Kontynuowała Barbara Nowacka

Powiązania Ministra z firmami swojej żony i brata

Arogancja którą widzieliśmy tutaj na sali korupcja, nepotyzm, to są wasze imiona. Nowa elito z PiS.  Chcecie przykładów –  pan minister Szumowski reprezentant w tej elity, agencja badań medycznych. W marcu sam ją założył, sam ją powołał a potem okazuje się że w kwietniu 2020 roku na 19 milionów wygrywa firma Brainscan,  Brainscan w którym udziałowcem  jest Life Science, którego właścicielem jest brat i żona ministra Szumowskiego.

Projekt medyczny dotyczący covid-19 to jest konflikt interesów. Po naszej kontroli posłow Jońskiego i Szczerby pieniądze nie zostały wypłacone. Ale 200 mln zł w latach 2015-20 poszło na spółki związane z panem ministrem Szumowskim.

Bezkarność, na podstawie ustawy o zapobieganiu skutków epidemii

Tak wygląda wasza Polska?  A teraz jakie są tego efekty w jednym związków czytane wdrożeniu wyników projektu nastąpi poprzez sprzedaż licencji globalnej firmie farmaceutycznej. Tak wstajecie z kolan pseudo patrioci. Przedsiębiorczy pan minister zgodnie zresztą z instrukcjami koleżanki z rządu, uznał, że pandemia to czas na dorabianie się dla przedsiębiorców i dorobili się koledzy, ale najpierw zabezpieczył ich, zabezpieczył ich kodeksową tak żeby urzędnicy nie podnosili kary. I poszło.

Respiratory, dziwne zakupy, zawyżone ceny, narciarze, sprzedawcy oscypków zarobili 220 tys na pośrednictwie między hurtownią w Rzeszowie a ministerstwem Zdrowia.

Ministerstwo mogło dokonywać tych zakupów samo, czemuś zarabiali znajomi ministra. Tyle żeśmy tutaj słyszeli na pani premier Kopacz, ale ona w przeciwieństwie do pana Szumowskiego stanęła na wysokości zadania i nie kupiła wadliwych szczepionek. Choć chcieliście ją straszyć prokuraturą, a w każdym województwie było sztuczne …. i co ile wtedy firm padło? ile narciarze się to robiło? Na szczęście żaden narciarz.

Czytaj także; Skandaliczne zachowanie Terleckiego. Kaczyński wyzywał opozycję od “chołoty” a marszałek zwracał uwagę Borysowi Budce

Mówimy mamy dość i Polacy i Polki

Mówimy mamy dość i Polacy i Polki mają dość, tego co uprawiacie w tych konfliktów interesów które kryjecie i które będziecie firmować, korupcji, nepotyzmu, tej waszej dojnej zmiany.

Będzie prokurator, będzie komisja śledcza

Ja wiem że dziś obronić się pana Szumowskiego, ale jego grzechy spadają na was, jego niedopatrzenia konflikty interesów. Ludzie widzą, że pokryjecie i ludzie was rozliczą szybciej niż wam się to wydaje, a ministra czeka i prokurator i Komisja śledcza, i to jest twarde zobowiązania koalicji Obywatelskiej.

W tym momencie śmiechy na sali

Nie śmiejcie się nie śmiejcie się arogancja, to było wasze imię przez lata co się kończy

Poseł KO Maciej Lasek skomentował czwartkowe wydarzenia w Sejmie na Twitterze: “Kim trzeba być, żeby wyłączyć mikrofon Barbarze Nowackiej wspominającej swoją matkę, która zginęła w katastrofie smoleńskiej, Marszałku Terlecki?”.

Barbara Nowacka odpowiadając “kim trzeba być żeby wyłączyć mikrofon” tak skomentowała wczorajsze wydarzenia –

– Kimś, kto bardzo się boi prawdy. Oni też wiedzą, że wbicie się Kaczyńskiego na cmentarz 10 kwietnia to był duży błąd. Na tym samym cmentarzu jest pochowana moja matka, nie mogłam tam wejść. Do głowy mi nie przyszło, by próbować wejść tam, gdzie jest zakaz dla wszystkich. Znowu pokazali arogancję, nie chcą, żeby im o tym przypominać. Terlecki zachował się jak radiowa Trójka: próbował wykasować. Poseł wychodzący na mównicę ma swój czas, a marszałek nie może ingerować w treść wystąpienia


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 comments, 22.3k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
3
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
16
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jur
jur
3 lat temu

Terlecki to szambo parlamentaryzmu!..

zAa
zAa
Odpowiedź do  jur
3 lat temu

Tak jak cały PiS

Ja Ryszard Starecki z Kalisza
Ja Ryszard Starecki z Kalisza
3 lat temu

Ja Ryszard Starecki

Ja Ryszard Starecki z Kalisza
Ja Ryszard Starecki z Kalisza
Odpowiedź do  Ja Ryszard Starecki z Kalisza
3 lat temu

Pani Barbaro życzenia na imieniny ale za tym jestem byłym milicjantem przerobiłem stan wojenny ale takiego chamstwa jakie sieje Jarosław Kaczyński to urąga szamba.