fbpx

Beacie Kempie zrobiło się ciepło. Sprawą zajmie się jednak sąd


1 comment, 1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Sąd Rejonowy w Oleśnicy uchylił decyzję o umorzeniu postępowania i nakazał prokuraturze wszczęcie i prowadzenie śledztwa w sprawie Beaty Kempy. Chodzi o “znikające plecaki”, które zamiast trafić do dzieci z Syrii, leżały miesiącami w Sycowie.

Przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożyli do prokuratury zawiadomienie w sprawie akcji charytatywnej, której patronowała Beata Kempa. Chodzi o zbiórkę plecaków szkolnych dla dzieci z Syrii. Jak ujawniły lokalne media, przybory miesiącami leżały w Sycowie, zamiast trafić do dzieci w Syrii. Polityk PiS zachęcała do przekazywania darów dla dzieci z Syrii. Po ponad roku zebrane rzeczy nadal gniły w magazynie.

Kiedy Beata Kempa dowiedziała się, że sprawą zainteresowały się media, plecaki przewiozła do jednego z kościołów. Prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w tej sprawie.

Sąd nakazuje jednak wszczęcie śledztwa

Teraz Sąd Rejonowy w Oleśnicy uznał argumenty Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, który odwołał się od postanowienia prokuratury, i uchylił decyzję o umorzeniu. Nakazał prokuraturze wszczęcie i prowadzenie śledztwa w sprawie Beaty Kempy.

Zdaniem OMZiK wszystko wskazuje na to, że część darów została rozkradziona w magazynach w Sycowie. a plecaki zamiast do dzieci w Syrii, trafiły do osób związanych z parafią. “Podkreślamy, że odpowiedzialność za całą akcję ponosi Beata Kempa, która publicznie ją firmowała” – pisze OMZiK.

Kempa oświadczyła właśnie na Twitterze: “Wobec kłamliwego artykułu Gazety Sycowskiej, powielanego przez inne portale oświadczam, że sprawę kieruję do sądu o naruszenie dóbr osobistych i pomówienie”.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
8
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
mitex
mitex
1 rok temu

Kempa a po co do sądu a czy nie lepiej od razu do do Trybunału Stanu Ziobry tego co ma sądzić Putina