fbpx

Skąpe stroje sportsmenek odkrywają waginę. Gigant odzieżowy wywołał skandal


nike wagina odzież sportowa
nike wagina odzież sportowa
Subksrybuj nas na Google News

Gigant odzieży sportowej, firma Nike, zaprezentowała w czwartek oficjalne stroje olimpijskie na igrzyska w Paryżu dla drużyny Stanów Zjednoczonych, wywołując jednocześnie kontrowersję wśród sportowców i sportowczyń z uwagi na elementy dotyczące widocznej waginy oraz wygody odzieży sportowej dla kobiet.

Krytyka elementów strojów kobiecych

Wśród zaprezentowanych kostiumów znalazły się także zestawy dla lekkoatletów i lekkoatletek. Jednakże jeden z kobiecych strojów wywołał poruszenie wśród sportowców i sportowczyń, a także szereg krytycznych komentarzy w internecie, dotyczących przede wszystkim wyglądu i wygody.

Reakcje społeczności sportowej

Sama mistrzyni świata na 100 m z 2023 r., Sha’Carri Richardson, dodatkowo ubrała krótkie legginsy pod obcisłym strojem. Jednak komentarze sugerują, że dodatkowe warstwy są niewygodne.

Odpowiedź Nike’a i konsultacje ze sportowcami

Nike przekonuje, że stroje są najbardziej zaawansowane technologicznie i twierdzi, że konsultował się z wieloma sportowcami, aby dopasować stroje do ich potrzeb. John Hoke, dyrektor ds. innowacji w Nike, podkreślił znaczenie opinii sportowców w projektowaniu strojów.

Wsparcie dla autonomiczności kobiet w wyborze strojów sportowych

Niektórzy sportowcy broniąc Nike’a zauważają, że stroje nie wyglądają tak kontrowersyjnie na żywo jak na manekinach. Katie Moon podkreśliła, że istotne jest wsparcie autonomii kobiet w wyborze strojów sportowych.

Kontekst dyskusji o strojach kobiecych w sporcie

Debata na temat kobiecych strojów sportowych trwa od lat, przykłady takie jak opór norweskiej drużyny piłki ręcznej plażowej czy niemieckiej drużyny gimnastycznej pokazują, że temat ten nadal budzi emocje w środowisku sportowym.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments