fbpx

Światowa Rewolucja w Telewizji Cyfrowej: Nadchodzi Era TV 3.0. Integracja Telewizji i Usług Streamingowych


Telewizja cyfrowa dekoder wymiana
Telewizja cyfrowa dekoder wymiana
Subksrybuj nas na Google News

Globalna branża telewizji szykuje się do wprowadzenia przełomowego standardu naziemnej telewizji cyfrowej, znanego jako TV 3.0. Nowa technologia integruje tradycyjne kanały telewizyjne z usługami streamingowymi, co wymagać będzie aktualizacji dekoderów lub telewizorów.

Ewolucja Telewizji w Brazylii

Nazwa TV 3.0 odnosi się do kolejnych etapów rozwoju telewizji w Brazylii, obejmując kroki od debiutu TV 1.0 w 1950 roku, przez kolorową TV 1.5 w 1972 roku, aż do naziemnej telewizji cyfrowej (TV 2.0) wprowadzonej w 2007 roku i ulepszonej jako TV 2.5 w 2021 roku.

Nowości Standardu TV 3.0

Telewizja 3.0 wyróżnia się doskonałą jakością obrazu UHD/HDR, doskonałym dźwiękiem i aplikacjami telewizji hybrydowej (HbbTV), które umożliwiają dostęp do serwisów streamingowych. Aktualnie w Brazylii i wielu innych krajach używany jest japoński standard ISDB-T, ale TV 3.0 zapowiada przełom w tej dziedzinie.

Przygotowania do Zmian

Brazylijski rząd planuje wsparcie finansowe dla nadawców, aby mogli szybciej wprowadzić nową technologię. Minister komunikacji, Juscelino Filho, podkreśla potrzebę dostosowania się do nowej rzeczywistości medialnej, co wymagać będzie inwestycji w nowe dekodery i telewizory.

Wprowadzenie w Życie Standardu TV 3.0

Planowane wdrożenie TV 3.0 ma nastąpić w 2025 roku, a do tego czasu rząd podejmie decyzję w sprawie wyboru technologii, w tym ATSC 3.0, Advanced ISDB-T oraz 5G Broadcast. Prace nad nowym standardem będą prowadzone także na uniwersytetach.

Wymiana Sprzętu

Pierwsze telewizory kompatybilne z TV 3.0 mają pojawić się w 2025 roku. Obecne urządzenia nie będą w stanie obsługiwać nowego standardu, dlatego biedniejsi odbiorcy będą musieli zakupić nowe dekodery lub telewizory, aby móc korzystać z zalet TV 3.0.

Podsumowanie

Nadchodząca era telewizji 3.0 w Brazylii zapowiada znaczący postęp w jakości i dostępności treści telewizyjnych, jednak wymagać będzie to adaptacji do nowych standardów technologicznych i inwestycji w nowy sprzęt.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments