fbpx

Biorą się za Nitrasa. Ziobro chce mu postawić zarzuty. Czy poseł KO straci immunitet?


2 comments, 2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie, wystąpił do marszałka Sejmu o zgodę na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej posła KO Sławomira Nitrasa. Prokuratura chce postawić posłowi zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej posłów, znieważenia posłanki i zmuszania dziennikarza do zaniechania interwencji prasowej. Chodzi o wydarzenia z października 2018 roku oraz z lipca 2020 roku.

2 lipca 2020 roku – w czasie kampanii prezydenckiej – posłowie PiS Sebastian Kaleta i Jacek Ozdoba chcieli dostać się za wszelką cenę na konferencję prasową kandydata KO na prezydenta. Drogę zagrodził im jednak poseł KO Sławomir Nitras. Doszło do przepychanki. “Poseł Sławomir Nitras naruszył moją nietykalność cielesną” – mówił później Kaleta, co stało się przedmiotem wniosku prokuratury.

Oświadczenie Prokuratury Krajowej

“Poseł Nitras użył przemocy fizycznej także wobec dziennikarza, który w lipcu 2020 roku w czasie wiecu wyborczego w Ciechanowie próbował zadać pytanie kandydatowi na prezydenta. Poseł siłą przepychał dziennikarza w inną stronę, odciągał go ręką i kierował pod jego adresem agresywne zaczepki słowne. W ten sposób skutecznie uniemożliwił dziennikarzowi wykonanie obowiązków służbowych”

Druga sprawa, w której oskarżany jest Nitras to sprawa sprzed dwóch lat. z sejmowego autobusu, którym posłowie jechali na lotnisko w Warszawie.

“Jak wynika z ustaleń śledztwa, poseł Sławomir Nitras zareagował gwałtownym wybuchem agresji na sprzeczną ze swoim zdaniem opinię wygłoszoną w czasie dyskusji przez posłankę Iwonę Arent. Kopnął ją w udo, a gdy zapowiedziała, że zgłosi incydent do Komisji Etyli Poselskiej, znieważył wulgarnym słowem”

Prokuratura informuje, że uchylenie immunitetu Sławomirowi Nitrasowi “umożliwi przedstawienie mu zarzutów popełnienia występków, które mają charakter chuligański“.

źródło: rmf24.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
3
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
3
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aneta
Aneta
2 lat temu

Jak milicja pisowska glebuje posła opozycji to jest wszystko w porządku. Tak?
A tutaj wygląda, że Kalecie podobało się że go Nitras trochę pomacał. Teraz się tego wstydzi? Za późno, wszyscy widzieli

Gosc
Gosc
2 lat temu

A czy Ziobro zapomnial jak wpadli do domu Marszalka Czarzastego??? Czy ktos do dzisiaj Go przeprosil chocby? A moze jak weszli po p.Frasyniuka?? A co z p. Blida?? A moze caly Narod zamknac za to ze wygwizdywali wystapienia premiera?? Czy Prezydenta??? A moze Ziobro powie co z tymi przestepcami co na szubienicach wieszali portrety Europoslow?? Albo czy Kaczynski moze nas wyzywac od zdradzieckich mord? Od kanali itd?? A moze powie Ziobro kto spalil kukle Walesy w Warszawie i za co???? Prosze najpierw rozliczych pisowcow za chuliganskie wybryki! Boicie sie Nitrasa bo nie wchodzi po palcu w dupe? I slusznie!