fbpx

Biskup Regmunt publicznie zakpił z papieża


Subksrybuj nas na Google News

Na Jasnej Górze odbywa się 30. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Wśród duchownych obecnych na wydarzeniu pojawił się w majestatycznym ubiorze biskup Stefan Regmunt, który otrzymał od samego Ojca Świętego kategoryczny zakaz uczestnictwa w publicznych ceremoniach kościelnych i spotkaniach publicznych. Czy kościół Rydzyka podlega jeszcze papieżowi?

W czerwcu bieżącego roku bp Regmunt został ukarany przez Watykan za zaniedbania w sprawie wykorzystania seksualnego osób małoletnich w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. O przewinieniach duchownego informował prymas Wojciech Polak.

bp Regmunt

Stolica Apostolska zakazała biskupowi uczestniczenia w jakichkolwiek celebracjach i spotkaniach publicznych na terenie diecezji oraz udziału w gremiach Konferencji Episkopatu Polski, a także nakazała finansowe partycypowanie w wydatkach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej związanych z przeciwdziałaniem wykorzystaniu seksualnemu małoletnich. Tymczasem Ekscelencja ani trochę nie poczuwa się do na namysłu i refleksji nad karą Watykanu.

Bp Regmunt po prostu “pragnął uczestniczyć”

Okazuje, że się bp Regmunt nie miał najmniejszego problemu z pojawieniem się w niedzielę na Jasnej Górze w Częstochowie. O sprawie z oburzeniem donoszą internauci.

“Ukarany przez Stolicę Apostolską bp Stefan Regmunt na pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. Szkoda, że Sławoj Leszek nie przyjechał” – stwierdza na Twitterze historyk Przemysław Misiołek.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ja.
ja.
2 lat temu

teraz będzie na solo , papież z biskupem..