fbpx

Biskup Wątroba: Pracujący mają obowiązek przyjść do Kościoła! “Tu nie chodzi o pieniądze, a o Eucharystię!”


screenshot
Subksrybuj nas na Google News

Rzeszowski Biskup Jan Wątroba opublikował list do mieszkańców swojej diecezji, w którym nawiązuje do panujących restrykcji. Podzielił w nim wiernych, na tych, którzy muszą uczestniczyć w cotygodniowych mszach i na tych, którzy będą mieli wybaczone.

Biskup Wątroba przekazał, że wierni mają obowiązek respektować ograniczenia dotyczące liczby osób przebywających w świątyniach. Udzielił też dyspensy od uczestnictwa w mszach świętych niedzielnych i świątecznych chorym, starszym i zagrożonym. Niestety w przypadku osób pracujących ksiądz biskup okazuje się mniej łaskawy.

Osoby zdrowe, które pozostają aktywne zawodowo i wypełniają swoje obowiązki w dni powszednie, nie są jednak zwolnione z obowiązku uczestnictwa w nabożeństwach w niedziele i święta – przekazał biskup rzeszowski.

Biskup dodał, że “wierni, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie spełnić obowiązku niedzielnego (np. z powodu zbyt małej liczby miejsc dostępnych w kościele), powinni postarać się uczestniczyć w eucharystii w dzień powszedni”.

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele głosów krytyki pod adresem biskupa rzeszowskiego. Internauci zarzucają mu, że naraża pracujących ludzi, aby przyszli do kościoła, i by ściągnąć z nich haracz. “Tylko kasa się liczy, chcą by wiecznie ich utrzymywać…” Natychmiast odpowiedział ktoś o nicku Ksiądz: “Tu nie chodzi o pieniądze, a o Eucharystię!”

źródło: redakcja@rzeszow-news.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
3 lat temu

ty przeklęty hipokryto waszym bogiem jest mamona i łupienie ludzi ile wejdzie nawet za zmarłych golicie jak lichwiarze a eucharystię to wy macie tam gdzie słońce nie dochodzi

clean
clean
3 lat temu

“Zaprawdę, powiadam wam, jeżeli nie będziecie spożywali ciała syna człowieczego i nie będziecie pili krwi jego, nie będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje ciało i pije moją krew ma życie wieczne, a ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja prawdziwym napojem.” biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=345#W53 Taki kanibalizm mógł zaistnieć jedynie w głowie paranoika, a inni paranoicy WIERZĄ w taką demagogię. Na logikę, do “życia wiecznego” konieczne jest ciało i krew! Z tego prosty wniosek wynika, że wierzący dostanie tylko pół “wiecznego życia”, bo tylko ciałko wyżera, a drugie pół dostanie księ-żul, bo on krew… Czytaj więcej »

Bob
Bob
3 lat temu

Zdolny uczeń Głódzia , w pewnej zdolności nawet go przeskoczył . Chlać i potrafi!