fbpx

,,Bóg, Honor, Ojczyzna” czy ,,Bóg jest z Nami” ?( tłum.Gott mit Uns) Skrajna prawica opanowuje pozycje w Kościele


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] B [/boombox_dropcap]

ędziemy mieć w Polsce do czynienia z erozją wartości chrześcijańskich. I to nie za sprawą neomarksistów i relatywistycznie nastawionych genderystów, lecz z walnym udziałem polskiego Kościoła katolickiego.

W swym dążeniu do zachowania monopolu w Polsce Kościół nie cofa się przed psychiczną i symboliczną przemocą.

 Na porządku dziennym są  nakazy i zakazy oraz groźby — od wykluczenia z kościelnej społeczności po piekło.

 Ujawnia siędążenie do całkowitego zawłaszczenia kultury przez kościół .

 Ideałem jest oczywiście społeczeństwo monokulturowe, kontrolowane przez duchownych — jak dziś w krajach islamskich, a jeszcze nie tak dawno, przed epoką oświecenia, także w chrześcijańskiej Europie. Każdy inaczej myślący, , jest traktowany jak wróg i wskazywany jako obiekt ataku.

Określenie wroga jest immanentną cechą wszystkich systemów totalitarnych z nazistowską III Rzeszą czy komunistycznym ZSRR na czele. Dla swej spójności i trwałości władza  kościelna konsoliduje społeczeństwo, bazując na lękach społecznych lub wręcz je dla swych celów wywołując. 

Temu właśnie służy potrzeba wskazania “ich”, którzy zagrażają “nam”.

 W takim układzie władza zapewnia sobie posłuch i ciągłość poprzez permanentne kreowanie “wroga”. 

Nie ma najmniejszego znaczenia, czy jest to wróg realny, czy wyimaginowany, istotna jest jedynie jego obecność w świadomości społecznej. Jednym z celów propagandy  staje się więc wytworzenie na potrzeby władzy obrazu, wizerunku takiego wroga, który najbardziej przemawiać będzie do danej społeczności.

 “Poszukiwanie zewnętrznego wroga (…) służy nie tylko utrzymaniu struktury grupy, ale również wzmocnieniu jej spójności, w momencie zagrożenia rozprzężeniem energii bądź konfliktami wewnętrznymi. Ostrość zewnętrznego konfliktu ożywia czujność członków i albo godzi rozbieżne tendencje, albo prowadzi do wspólnego działania grupy przeciwko dysydentom”

Lewis A. Coser

Skrajna prawica stosuje “marsz przez instytucję”, jest osłaniana przez PiSowski aparat państwa, powoli opanowuje pozycje w Kościele.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments