fbpx

Borys Budka wygrał proces w trybie wyborczym z TVP


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] S [/boombox_dropcap]

ąd przyznał, że Budka pokazał autentyczny paragon. To pierwsza ze spraw jakie poseł KO założył w sprawie paragonu. Postanowienie jest nieprawomocne.

Kilka dni temu podczas debaty w TVP Budka przedstawił paragon i opublikował na Twitterze post: “Oto paragon hańby tego rządu. Ponad 2000 zł dla dziecka po przeszczepie, które rodzice muszą wydać tylko dlatego, że ten rząd zamiast dofinansować służbę zdrowia woli wydawać na nagrody dla swoich ministrów”. Na paragonie (noszącym datę 30 września br.) jest lek Valcyte, proszek do sporządzania roztworu doustnego; kwota opiewa na 2028,36 zł (dwa opakowania po 1041,18 zł)

Magdalena Ogórek – lwica TVP. Szybka kariera z SLD do PiS.”Teraz ja mówię człowieku !” po Lubnauer przyszedł czas na Lipskiego.

Szef portalu tvp.info napisał na Twitterze, że dzwonił do apteki, w której wydano paragon i ustalił cenę leku. Zarzucił Budce kłamstwo. Z tego powodu Budka postanowił skierować wniosek w trybie wyborczym, domagając się sprostowania.

Ostre zwarcie Ogórek i Lubnauer w TVPinfo. “Ja pani urządziłam taką rzeczywistość jaką maja posłowie PiS w tvn24”

Budka mówi paragon jest prawdziwy i nigdy nie twierdził, iż lek nie jest objęty refundacją w ogóle. Powołując się na opinię specjalistów, poseł dodał, że lek jest obecnie refundowany tylko przy określonych zakażeniach, tylko dla części pacjentów, do 110 dni, a w niektórych przypadkach do 200. Politycy PO przekonywali, lek Valcyte jest też potrzebny dzieciom dłużej niż 110 dni po przeszczepie, a po takim czasie nie jest refundowany.

TVP fałszuje materiały wyborcze Koalicji Obywatelskiej. Czy zajmie się tym niezależna prokuratura ?


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments