fbpx

Ciało Dawida odnalezione. Tragiczny koniec największej policyjnej akcji


Subksrybuj nas na Google News

Warszawska policja poinformowała dziś dziennikarzy, że ciało Dawida zostało prawdopodobnie odnalezione na trasie między Warszawą a Grodziskiem. – Jesteśmy przekonani, że to 5-letni Dawid, którego poszukiwaliśmy od 10 lipca – ogłosili. Ciało chłopca odnaleziono w okolicach autostrady A2 . Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, jesteśmy przekonani, że to pięcioletni Dawid – powiedział po godzinie 16 Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

“Znaleźli ciało dziecka”

– Niestety, ta informacja, którą mam do przekazania nie będzie tą, która dawała nadzieję, na którą liczyliśmy. Niedawno policjanci prowadzący poszukiwania na trasie pomiędzy Warszawą a Grodziskiem znaleźli ciało dziecka. Z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością, jesteśmy przekonani, że to pięcioletni Dawid – chłopiec, którego poszukiwaliśmy od północy z 10 na 11 lipca – powiedział po godzinie 16 Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji.

Jak dodał, wskazuje na to wiele cech. – Wskazuje na to ubiór, tutaj oczywiście będą przeprowadzone okazania z udziałem rodziny, będą czynności wyznaczone przez prokuratora. Jednak uznaliśmy, że prawdopodobieństwo jest na tyle duże, że ta informacja musi być przekazana, chociażby ze względu na to, jak duży był odzew społeczny – zaznaczył Mrozek.

Do dyspozycji rodziny jest zespół psychologów policji.

– Dzisiaj nie będziemy mówić o takich szczegółach, jak dokładne miejsce odnalezienia ciała dziecka. O takich szczegółach, jak to, w jaki sposób chłopiec zmarł. Myślę, że na to przyjdzie czas – podkreślił Mrozek.

I dodał, że takich informacji będzie udzielać prokuratura.

Poszukiwania chłopca były zakrojone na ogromną skalę. Łącznie przeszukano ponad 4 tys. hektarów terenów. Służby korzystały przy tym z GPS, dzięki czemu w systemie widziały cały sprawdzony obszar i miały gwarancję, że niczego nie pominęły. W poszukiwaniach wykorzystywane były policyjne drony i śmigłowce, a także psy tropiące.

Źródło: Onet, TVN24, Policja

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments