fbpx

Cóż za zmiana stanowiska Krajowej Rady, krytykującej paski w TVP w czasie kampanii wyborczej. Czy Sąd Najwyższy weźmie tą opinię pod uwagę?


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Paski “Wiadomości” TVP “wprowadzały opinię publiczną w błąd”, a ich “powtarzanie utrwalało nieprawdziwy przekaz”.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, okupowana przez członków wybranych głosami PiS odpowiedziała posłance KO Agnieszce Pomasce, która zarzucała TVP przekazywanie fałszywych informacji na tak zwanych paskach. Sprawa dotyczyła okresu przed zaplanowanymi wyborami 10 maja, czyli przed tak zwanymi niewyborami, za które z tego co wiemy trzeba będzie zapłacić co najmniej 70 milionów złotych. Taka sam sytuacja była w czasie drugiej kampanii wyborczej, ale Sąd Najwyższy, który dostał protest wyborczy w tej sprawie może nie wziąć tego pod uwagę. Jedno jest pewne wybory nie były do końca uczciwe i równe.

Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT i mazowiecki radny PiS informuje posłankę Pomaskę, że Rada „przeprowadziła postępowanie wyjaśniające w sprawie”

“Przeprowadzona analiza wykazała, że nadawca w ww. dniach w kolejnych wydaniach »Wiadomości« emitował prawie identyczne paski informacyjne o treści: »… dzień zwłoki Senatu naraża Polaków«, różniące się jedynie liczbą dni, w których trwały prace Senatu nad ustawą z dnia 6 kwietnia 2020 roku – czytamy w odpowiedzi –

W ocenie KRRiT nadawca poprzez takie działania wprowadził opinię publiczną w błąd,

gdyż regulaminowy termin procedowania Senatu RP nad ustawą upłynął 6 maja 2020 roku. Zdaniem KRRiT codzienne powtarzanie tego samego paska tym bardziej utrwalało nieprawdziwy przekaz”.

Ta zaskakująca opinia zapewne będzie wzięta pod uwagę przez Sąd Najwyższy przy rozpatrywaniu protestów wyborczych, bo na tym polu Pis zdarzył już pozamiatać demokrację. Szkoda że Krajowa Rada nie reagowała wcześniej na kłamstwa w mediach narodowych. W czasie kampanii wyborczej milczała, co może być dowodem że to tylko chwilowe zgrzyty wśród obozu rządzącego. KRRiT nie darzy ostatnio zbytnią sympatią Jacka Kurskiego. Komunikat jakoby miał zostać prezesem TVP od sierpnia wywołał wśród członków Rady zdziwienie i dementi z prośbą aby poczekać na komunikat z właściwego organu uprawnionego do powoływania członków zarządu w mediach publicznych.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments