fbpx

Czarna maź w Białce Tatrzańskiej wypływa z oczyszczalni ścieków w Czarnej Górze. Czy ABW też będzie badało tą sprawę?


Faceebook
Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] B [/boombox_dropcap]

iałka tatrzańska i oczyszczalnia w Czarnej Górze nie poradziła sobie ewidentnie z oczyszczalnia ścieków. Przybywa mieszkańców, przybywa hoteli i miejsc noclegowych, ale miasto oprócz liczenia pieniędzy powinno pomyśleć również o infrastrukturze

Czysta i piękna Białka, symbol rzek górskich Polski, poniżej Czarnej Góry zamienia się w czarną maź… To nie początek mrocznej bajki, ale smutna rzeczywistość wód w naszym kraju. Nie ma tygodnia bez informacji na temat niewydolnych oczyszczalni ścieków i służb odpowiedzialnych za ochronę środowiska, które nie reagują na powszechny problem wcale lub interweniują w sposób nieskuteczny.

Świat popełnia zbiorowe samobójstwo. Nie zabijajcie moich dzieci! Słuchajcie Grety Thunberg.

Mimo wdrażania Krajowego Programu Ochrony Ścieków Komunalnych oczyszczalnie, nawet te nowe, bardzo często są nieefektywne – nieprzygotowane na ilość dopływających do nich ścieków (także jej zmiany w czasie np. na obszarach atrakcyjnych turystycznie), redukujące ładunek zanieczyszczeń w sposób niedostateczny, choć zgodny z niewyśrubowanymi normami.

JAK ŚMIECIE !!! Młodzi ludzie zaczynają rozumieć waszą zdradę i nie pozwolimy wam od tego uciec – Greta Thunberg

We wrześniu tego roku GIOŚ wezwał gminy w całej Polsce do sprawdzenia procedur we wszystkich oczyszczalniach ścieków. Z pewnością takie wezwanie trafiło również do gminy Bukowina Tatrzańska, jednak nie zapobiegło zanieczyszczeniu rzeki. Co na to Główny Inspektorat Ochrony Środowiska? Kiedy doczekamy się systemowych, skutecznych rozwiązań?

WIOŚ rozpoczyna kontrolę

Po alarmach okolicznych mieszkańców i mediów sprawą zainteresował się Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Jego pracownicy pobrali próbki z rzeki i rozpoczęli  kontrolę w oczyszczalni ścieków w Czarnej Górze.

Protest ekologów i mieszkańców

Trwa W tej chwili protest po tym jak okazało się, że wpada do rzeki cos co nie powinno i rzeczywiście jestem w takim miejscu gdzie jak Państwo sami widzą, ta rzeka ma dwa kolory, ta pięknie płynąca nurtem przezroczysta widać wszystkie kamienie a tutaj to jest ta noga która płynie od strony oczyszczalni ścieków. Ona nigdy nie będzie w takim kolorze jak ta po prawej ale tym razem jest wyjątkowo czymś zanieczyszczona ….

Polska Straż z ostrą bronią [Film] weszła na statek Greenpeace, blokujący import węgla z Mozambiku do Polski. Spurek interweniuje.

Morawiecki – wstyd. Polska nie ekologiczna, nie krzemowa, nie innowacyjna


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments