fbpx

Czarne chmury nad telewizją “Republika”


Subksrybuj nas na Google News

Telewizja Republika, znana również jako Telewizja “Replika”, boryka się z problemem utraty reklamodawców. Firmy takie jak Ikea oraz mBank oraz Ikea zrezygnowały z promocji w tej stacji, która zyskała sławę dzięki angażowaniu osób związanych z TVP INFO za rządów PiS.

mBank wypowiada umowę TV Republice

Opinia publiczna pragnie, aby reklamodawcy przestali reklamować się w TV Republika ze względu na kontrowersyjne treści emitowane przez stację. Przykładem jest wypowiedź dziennikarza Marka Króla, który zasugerował, że imigrantów należy “zaczipować jak psy” lub “wytatuować”, ponieważ będzie to tańsze. Jan Pietrzak również wywołał kontrowersje, sugerując, że dla przybyszów z Afryki czekają baraki w Oświęcimiu. W rezultacie, mBank zdecydował się wycofać swoje reklamy z TV Republika, co oznacza również utratę finansową dla stacji prowadzonej przez Tomasza Sakiewicza. Bank poinformował na platformie X, że nie popiera działań tej stacji.

“mBank zdecydowanie nie zgadza się z poglądami głoszonymi na antenie TV Republika i sprzeciwia się mowie nienawiści. Obecność reklam w tej stacji to efekt błędu domu mediowego, który kupuje w naszym imieniu czas antenowy. Wstrzymaliśmy publikację kolejnych spotów w TV Republika” – napisał zastępca rzecznika w mBank Piotr Rutkowski

Ikea nie będzie finansować

W środę (3 stycznia) Ikea ogłosiła, że zakończyła współpracę ze stacją telewizyjną TV Republika. Okazuje się, że firma nie była świadoma, że jej reklamy pojawiały się w tej stacji. O tym informuje oświadczenie szwedzkiego producenta mebli.

Sprawdziliśmy z domem mediowym, który w naszym imieniu odpowiada za zakup czasu reklamowego w mediach. TV Republika od niedawna jest częścią pakietu stacji tematycznych, oferowanych przez Polsat. Pakiet kupuje się w całości, nie byliśmy świadomi zmiany oferty. Od 4 stycznia 2024 r. nie będzie już naszych reklam w TV Republika – czytamy w oświadczeniu Katarzyny Broniarek-Niemczycka, dyrektorki komunikacji IKEA Retail.

Prokurator w Republice

Na początku tygodnia minister sprawiedliwości Adam Bodnar powiedział, że poprosił Prokuratora Krajowego Dariusza Barskiego o zbadanie wypowiedzi Pietrzaka i wszczęcie śledztwa. Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych złożył zawiadomienie do prokuratury.

Kpiny z wezwania do bojkotu Ikei

No to mamy trzeci “bojkot” Ikei w ostatnim czasie przez ludzi z prawej strony sceny. Zacznijmy od pierwszego, kiedy to pracownik dostał wylot za niepoprawne zdanie na temat LGBT. Potem druga sprawa, bo zaczęli sprzedawać tęczowe foliowe torby i też było drama.

Ikea zaciera ręce bo ich dochody nie zmalały a wręcz przeciwnie. Nie piszą tego ale przecie wiadomo że są bardzo wdzięczni za tak dobrą darmowa reklamę.

Rachoń “nie lubi chodzić do IKEA”, Sakiewicz wzywa do bojkotu szwedzkiej marki. Internauci natychmiast odpowiadają


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments