fbpx

Cenzor TV Republika nie zdążył zareagować. Wszystko poszło w eter


1 comment, 1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

W sobotę Telewizja Republika relacjonowała protest przed siedzibą TVP, gdzie większość uczestników broniła propagandy, z którą większość Polaków się nie zgadza. Reporter zapytał dwóch młodych ludzi, dlaczego są tam obecni. Ich odpowiedzi zaskoczyły, ponieważ nie zgadzali się z protestującymi i popierali wartości demokratyczne. Nie atakowali protestujących, lecz krytykowali manipulacje w “dawnej” TVP. To wyraźnie odróżniało ich stanowisko od głównego nurtu manifestacji, która wydawała się bronić kierunku propagandy, z którym nie zgadzała się większość społeczeństwa.

Telewizja Republika, żartobliwie określana jako “TV Replika TVP INFO”, nie tylko przyjęła styl propagandy z TVP INFO, ale także zatrudniła byłych pracowników tej stacji. W kilku miejscach pod redakcjami odbywają się protesty na które w większości przychodzą starsi ludzie. Widząc młode twarze pracownik Republiki chciał to szybko wykorzystać i puścić newsa na żywo, ryzykując co pójdzie eter.

Witold Newelicz. Ze mną są ludzie, którzy kończą manifestację poparcia dla dziennikarzy broniących niezależności mediów. Rozbrzmiała przepiękna polska kolęda “Bóg się rodzi”, a tu przybywają nie tylko starzy, nie tylko w średnim wieku, ale także młodzi ludzie. Dlaczego tu się pojawiliście? –zapytał Newelicz dwóch młodych ludzi znajdujących się w tłumie wspierających byłe propagandowe media.

Takiej odpowiedzi się nie spodziewał.

Przychodząc tu, spotkałem wiele życzliwych osób, jest mi bardzo przykro, do czego doprowadziła Telewizja Polska w ostatnich ośmiu latach. Do jakiego podziału narodu doprowadziła – odpowiedział młody człowiek.

Po tych słowach Newelicz wyraźnie zdziwiony dopytał, czy uważają, że Telewizja Polska doprowadziła do podziału narodu, a potem w jakim celu przyszli oni na protest.

– Chciałem posłuchać ludzi, których opinia została zmanipulowana przez media. Jest mi bardzo przykro, bo to życzliwi i mili ludzie. Mam nadzieję, że sytuacja się zmieni jak najszybciej – usłyszał coraz bardziej zdenerwowany propagandzista Republiki.

Pracownik Republiki szukał ratunku i zwrócił się wówczas do drugiego młodego mężczyzny. – Czy ty podzielasz zdanie kolegi? Kto tu jest zmanipulowany tak naprawdę? – zapytał.

Donald Tusk to jest najnormalniejszy i nie uważam, żeby… Newelicz przerwał mu wtedy, mimo że młody człowiek chciał dokończyć wypowiedź.

Pracownik telewizji zapytał go drążąc swoje tezy, czy uważa, że pozbawienie kilku milionów ludzi ich telewizji to jest zachowanie normalnego człowieka.

A czy uważa pan, że nasyłanie całego narodu na jednego człowieka jest… (dalsza część jest niezrozumiała) – stwierdził chłopak.

Pracownik telewizji szybko zakończył rozmowę i udał się w tłum starszych osób, gdzie możliwość zaliczenia kolejnego “przypału” była już dużo mniejsza

.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Szczepionka na PISOVID
Szczepionka na PISOVID
1 miesiąc temu

Miło posluchać jak ktoś nie mówi tego czego życzy sobie władza i media propagandowe. Tak wygląda demokracja i wolność słowa. Kaczyńskiemu wolno opluwać i obrażać wystarczyło hasło i kierunek i fala hejtu lawinowo zalewała media. Ten wirus PISOVID był nieuleczalny. Jakby tego było mało Kaczyński dalej nawołuje do buntu i jakiejś wojny domowej.