fbpx

Czarnek dziękuje Rydzykowi. ,,Nieocenione są zasługi Radia Maryja w budowaniu narodowej wspólnoty”


Subksrybuj nas na Google News

Przemysław Czarnek dziękuje o. Rydzykowi za ,,niezwykłą rzetelność, profesjonalizm oraz odwagę w mówieniu o sprawach ważnych i bliskich dla tysięcy Polaków.” Okazją do owych wyznań miała być wówczas 29 rocznica powstania Radia Maryja. Mimo kontrowersyjnych wypowiedzi Rydzyka, minister edukacji wyraził głębokie uznanie dla redemptorysty i całej stacji.

Minister edukacji, Przemysław Czarnek, skierował list gratulacyjny do o. Rydzyka z okazji 29 rocznicy powstania Radia Maryja. W związku z tym polityk zawarł w liście rozbudowane gratulacje i wyrazy wdzięczności m.in. za rzetelną pracę i ,,budowanie wspólnoty”.

„Radio Maryja to ważny element debaty publicznej”

W liście gratulacyjnym Przemysław Czarnek dziękuje Rydzykowi za ,,niezwykłą rzetelność, profesjonalizm oraz odwagę w mówieniu o sprawach ważnych i bliskich dla tysięcy Polaków.” Czarnek stwierdził także, że Radio Maryja jest ważnym elementem debaty publicznej. Według niego rzekomo przyczynia się do pluralizmu w polskim życiu społecznym, kulturowym i duchowym.

Czarnek dziękuje Rydzykowi za umacnianie więzi

Po tym jak o. Rydzyk usprawiedliwiał pedofilię, Przemysław Czarnek podziękował mu za ,,realizowanie misji jednoczenia i umacnianie więzi”.

-,,Wyrażam swoje najwyższe uznanie dla konsekwentnie realizowanej misji jednoczenia i umacniania więzi. Nieocenione są zasługi Radia Maryja w budowaniu narodowej wspólnoty” – pisze minister edukacji i nauki.

Na koniec polityk życzył stacji dalszego rozwoju i docierania swoim przekazem do nowych odbiorców.

Niech Maryja, Gwiazda Nowej Ewangelizacji umacnia i prowadzi całą radiową społeczność, a wszystkich twórców i redaktorów wspiera w realizacji najważniejszych przedsięwzięć” -dodał też minister edukacji

Kontrowersyjne słowa o. Rydzyka

Ojciec Rydzyk podczas uroczystości z okazji urodzin Radia Maryja, odniósł się do zarzutów skierowanych w stronę Edwarda Janiaka. Bronił go wówczas słowami: ,,To, że ksiądz zgrzeszył, no zgrzeszył. A kto nie ma pokus? Niech się pokaże. Jedna jest tylko Maryja”.

-,,Co porządniejszy Polak, to biją w niego. Już się trzęsą. Co porządniejszy katolik, ksiądz – zaraz walić w niego. A katolicy niemądrzy i słabi powtarzają. Będą więc odpowiedzialni za to kamieniowanie słowami – tłumaczył redemptorysta.

Szef Radia Maryja opublikował we wtorek 08.12 sprostowanie swojej wypowiedzi. Przeprosił więc i wyjaśnił, że jego słowa o pedofilii mogły zostać źle odebrane.

“Gowin kolaborował z opozycją w sprawie obalenia rządu PiS”

Giertych wali w PiS! “Witamy w ZSRR…”


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Olek
Olek
3 lat temu

Czyli Minister Edukacji Czarnek Popiera Pedofile – Czyli jest mniej niż zero jest zerem – kościół to dno / szambo

Olek
Olek
3 lat temu

Nawet sobie nie zdajecie sprawy jak was duża większość Polaków nienawidzi kleru i pisu

europ
europ
3 lat temu

ktoś kto zakłamuje fakty jest cynikiem który obraża ludzi są istotami inteligentnymi czego nie mogę powiedzieć o rydzykowcach