fbpx

Czarnek zabiera dzieciom czas wolny na nadrabianie zaległości, nawet z wychowania fizycznego


4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Minister edukacji – Przemysław Czarnek, w rozmowie z Radiem Maryja ocenił pozytywnie przebieg matur, a także zapowiedział nadrabianie zaległości w szkołach. Ministerstwo przeznaczy 187 mln zł na zajęcia wspomagające w każdej klasie. Czy aby na pewno jest to odpowiednie rozwiązanie – i prawidłowe umiejscowienie problemu?

Uczniowie spędzą wakacje nad książkami?

Przemysław Czarnek w Radiu Maryja zapowiedział zajęcia wspomagające w każdej klasie – najpierw będzie to godzina tygodniowo, przez 10 tygodni. Również z wychowania fizycznego. Ministerstwo przeznaczy na ten cel aż 187 mln zł:

 “Musimy przystąpić do nadrabiania zaległości, stąd też pewne zajęcia wspomagające w każdej klasie, w każdym oddziale, w każdej szkole proponowane przez ministerstwo i 187 mln zł, które przeznaczamy na ten cel, z możliwością uruchomienia tych zajęć już od czerwca albo od września. To jest niezwykle ważne. Chcemy zagwarantować najpierw co najmniej 10 godzin, czyli 10 tygodni po godzinie tygodniowo dla każdej klasy, w każdej szkole takich fakultatywnych zajęć. Będą to również zajęcia z wychowania fizycznego. W tym celu akademie wychowania fizycznego w całej Polsce przystępują do szkolenia nauczycieli tak, żeby te godziny w siatce godzin wychowania fizycznego (4 godz. tygodniowo) były jak najbardziej efektywnie wykorzystane.”

Wygląda na to, że uczniowie powinni już teraz usiąść do książek w przygotowaniu na kolejny rok, który będzie przepełniony intensywną nauką. Czy aby na pewno jest to dobre rozwiązanie i prawidłowe wskazanie problemu?

Nauczyciele odpowiadają

Zajęcia zdalne spowodowały nie tylko zaległości, ale także pogłębienie nierówności. Nauczyciele z Protestu z Wykrzyknikiem krytykują pomysły Czarnka. Zwracają przy tym uwagę na inne problemy w powrocie do stacjonarnej nauki. Konieczne jest odtworzenie kontaktów społecznych, pomoc tym, którzy nie radzili sobie ze zdalnym nauczaniem, rekonstrukcja społeczności. Dla przykładu – w Irlandii Północnej ministerstwo edukacji zwróciło uwagę na dostosowanie programu do potrzeb i możliwości uczniów oraz unikanie presji. Może warto wziąć przykład?


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ