fbpx

Czesi wymyślili sobie problem z wodą w Turowie? Zalewska (PiS) ma dowody.


4 Udostępnienia

Euro posłanka PiS Zalewska twierdzi, że widziała badania które potwierdzają, że nie ma żadnego problemu z poziomem wód gruntowych związanych z działalnością kopalni w Turowie

Premier Morawiecki miał okazję do załatwienia problemu z Turowem, ale postanowił zbojkotować spotkanie w Budapeszcie, na którym swoją obecność zapowiedział premier Czech. Miejmy nadzieję, że to jednorazowy bojkot i Polska będzie odpowiednio reprezentowana na świecie, nawet jeżeli w gremium będzie uczestniczył premier Andrej Babisz.

Sprawa Turowa przez wybory w Czechach

Do tej pory z przekazów propagandy rządowej słyszeliśmy, że problem Turowa to głównie wybory u naszego sąsiada. Przypomnijmy, że na podstawie decyzji TSUE Polska ma płacić Komisji Europejskiej 500 tys. euro dziennie za niewdrożenie środków tymczasowych i niezaprzestanie wydobycia węgla brunatnego w kopalni Turów.  W dzisiejszym wydaniu programu “Kawa na Ławę” prezydencki minister Andrzej Dera zwrócił uwagę, że kontrowersje budzi tylko polska kopalnia, a choć położone niedaleko Czeskie i Niemieckie mogą działać bez problemów. Podkreślił, że brak porozumienia z naszymi sąsiadami może wynikać z toczących sie tam wyborów. Partia premiera Babisza ma coraz większe szanse na kolejną kadencję i jakiekolwiek ustępstwa mogłyby zaszkodzić notowaniom.

– W tym momencie jest niezręcznie czeskiej stronie powiedzieć, że my z tego zrezygnujemy, bo to oddziałuje na elektorat

– przekonywał prezydencki minister Andrzej Dera

Morawiecki wprowadził w błąd opinię publiczną

Była minister edukacji w rządzie PiS, europosłanka Anna Zalewska wyjaśniała na antenie harmonogram i przebieg rozmów polskiego rządu z czeskim. Tłumaczyła premiera z “niefortunnego” komunikatu, w którym Morawiecki oznajmiła że sprawa Turowa jest zamknięta. Godzinę później premier Babisz wydał oświadczenie, z którego wynikało, że nic takiego nie ma miejsca, co było ewidentnym stwierdzeniem, że premier polskiego rządu skłamał.

W piątek była podpisana ramowa umowa dokładnie w piątek

-twierdzi Anna Zalewska

Jakoś premier Babisz nic o tym nie wiedział.

-odpowiada redaktor Piasecki

Dlatego że później Czesi odstąpili, przy okazji szczegółowych rozwiązań

-usprawiedliwia Zalewska

Morawiecki wiedział a premier Babisz nie wiedział

-odpowiada Piasecki

“żeby było jasne proszę państwa nie ma żadnych kłopotów z wodą”

Zadaniem Zalewskiej decyzja UE jest “pozaprawna, polityczna i nieludzka” Ku zdumieniu wszystkich gości programu znalazła kompletnie inny argument, który podważa cały spór o kopalnię w Turowie. Zakomunikowała, że nie ma żadnego problemu z wodą po stronie czeskiej.

Sama wnosiłam 30 tys podpisów Polaków, Czechów i Niemców, (Polska -red) wygrała przed komisją, mając te same dane te same dokumenty, te same emocje i żeby było jasne proszę państwa. Nie ma żadnych kłopotów z wodą, panie redaktorze, drodzy państwo.

-stwierdziła Anna Zalewska

To nawet polskie ministerstwo środowiska przyznaje i rozmawiałem z urzędnikami państwowymi, którzy publicznie to mówili “Tak przyznajemy, problem z wodą w Czechach bierze się z problemów z kopalnią w Turowie”

-odpowiada redaktor Piasecki

Są obecnie badania IMGW. Wiem bo widziałam te badania

-przekonuje Zalewska z PiS

Bo jest pani ekologiem?

-dopytuje Piasecki

Też ale jestem z dolnego śląska, jestem tam cały czas z mieszkańcami i pracownikami Bogatyni. …

-odpowiada Zalewska


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
2
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
3
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments