fbpx

Czy Jarosław Kaczyński powinien zacząć się bać konkurencji? ,,Kurwiki 2.0″ – Renata Beger, pogromczyni PiS, wraca do polityki


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] R [/boombox_dropcap]

enata Beger -polityk, przedsiębiorca, działaczka związkowa, posłanka na Sejm IV i V kadencji.Była współzałożycielką partii Przymierze Samoobrona (działającej od 2000 pod nazwą Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej) , w której była jedną z czołowych postaci

Do  historii parlamentaryzmu przeszły jej słynne ,,kurwiki” ,i to że  pani Renata ,,lubiła seks jak koń owies.”  W jednym z wywiadów broniąc swoich partyjnych kolegów oskarżonych o molestowanie, zaznaczyła, że takowego nie było w jej partii, a jeśli było to dlaczego ona została pominięta. Jej wypowiedzi do tej pory są hitem internetu.

Jako posłanka Samoobrony, pracowała w rywinowskiej komisji śledczej ukrytą kamerą nagrała rozmowy z politykami PiS, którzy w zamian za poparcie rządu mniejszościowego proponowali jej rozmaite benefity, w tym stanowiska. Opublikowanie nagrań  spowodowało polityczne trzęsienie ziemi..

Afera taśmowa

Adam Lipiński: Czyli pani z grupą pięciu osób…
Renata Beger: Ja mówię o sobie.
Lipiński: Czyli pani z grupą pięciu osób, czyli razem sześć osób, pani chciałaby wstąpić do PiS-u, a oni do tamtego klubu albo zakładają inne koło, to dobrze, jakie są oczekiwania?
Beger: No tak jak powiedziałam.
Lipiński: Czyli co, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa, tak?
Beger: I to natychmiast.                                                                                                                                               Lipiński: Wie pani, to żaden problem, bo my mamy przecież mnóstwo wolnych stanowisk, znaczy mnóstwo, nie ma problemu z tym, a te pozostałe osoby? Wolałbym, żeby nie szarpali sekretarzy stanu.

Wojciech Mojzesowicz: Jak zdobędziemy większość, to wywalimy Filipka, zostaniesz przewodniczącą komisji no…
Renata Beger: No tak.
Mojzesowicz: Wywalimy Filipka i w dupie.(…) Rozmawiałem wczoraj z tym od piłki też. My byśmy go zrobili ministrem sportu, no ale, kurwa, jechał po pijanemu i jest z tym kłopot.

o słynnych wekslach Samoobrony sugerując, że można je pokryć pieniędzmi podatników

Adam Lipiński: Myśmy się dzisiaj zastanawiali nad tym czy nie uruchomić… Bo teoretycznie to nawet można Sejm obciążyć tymi pieniędzmi.(…) Myśmy też myśleli o tym, żeby stworzyć jakiś fundusz, który do czasu kiedy ta sprawa nie będzie rozstrzygnięta mógł, że tak powiem, założyć za tych posłów, gdyby nie daj Boże tam wszedł komornik.

Polityczne trzęsienie ziemi.

26 września 2006 Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski Teraz my! w programie pokazali materiał filmowy nakręcony ukrytą kamerą przez Renatę Beger . Podczas  spotkań zarejestrowanych z ukrycia posłanka przedstawiała Adamowi Lipińskiemu, wiceprezesowi Prawa i Sprawiedliwości, swoje warunki za ewentualne przejście do PiS, w tym pierwsze miejsce na liście partyjnej, stanowisko w Ministerstwie Rolnictwa, utworzenie z państwowych środków funduszu na rzecz spłaty weksli posłów odchodzących z Samoobrony RP, miejsce na liście wyborczej przed wyborami samorządowymi dla zaufanych ludzi (w tym dla jednego z członków rodziny) oraz  pomoc w rozwiązaniu spraw sądowych. Taśmy zawierały również nagrania rozmów posłanki z Wojciechem Mojzesowiczem, który wcześniej przeszedł z Samoobrony RP do PiS.

Po ich ujawnieniu Renata Beger zawiadomiła prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa korupcji przez posłów PiS, śledztwo w tej sprawie nie zostało wszczęte

Na to wydarzenie błyskawicznie zareagowała grupa Superpuder, znana z piłkarskich przebojów “Rasiak Song” i “Co zrobił Janas?” Powstał  “Film Renaty”.W utworze zespół wykorzystał fragment słynnego hasła Johna Lennona “Give Peace A Chance” – tutaj w wersji “Give PiS A Chance”.

“Film Renaty”

Niemal rok później, w przedterminowych wyborach, PiS przegrało z kretesem. 

W 2015 roku w przyznawała. że sytuacja może ją zmusić, żeby wróciła do polityki.

 – Jeszcze nie podjęłam decyzji. Jeszcze tego nie potwierdzam ,

Nie brakuje mi polityki, ale chyba polityka dąży do tego, żebym wróciła 

– powiedziała.

Dziś  “Super Express” informuje, że  działaczka Samoobrony wraca do aktywnej polityki.

Renata Beger założyła Polski Związek Zawodowy Rolnictwa „Wyzwolenie”

Chcę wyzwolić rolników z pośrednictwa sprzedaży i skrócić łańcuch od rolnika do konsumenta, wzmocnić rolników. Chcę zjednoczyć rolników do działania. Ktoś musi nas reprezentować –
 – Nie będziemy się przytulać do żadnej partii – zapowiedziała , że jej związek jest apolityczny i nie będzie działał jako przybudówka jakiegokolwiek ugrupowania politycznego.

 Beger, zapytana, czy wróci do polityki

Nigdy nie mówię nigdy, ale teraz jestem zainteresowana tylko związkiem zawodowym

Powodem dla którego Beger miałaby wrócić do polityki jest, jak to sama określiła, mówienie prawdy. 

 Rzadko można spotkać osobę w polityce, która mówi prawdę odważnie. 

Raz już wywołała zatrzęsła sceną polityczną , stając sie przyczyną spektakularnej porażki PiS w wyborach .  Czy jako przewodnicząca związku ,może  znów zagrozić  pozycji Kaczyńskiego? Czas pokaże…


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments