fbpx

Czy ministrem finansów powinna być osoba, która ma problem z rozliczeniem skarbowym?


Subksrybuj nas na Google News

W 2018r. Pracownicy skarbówki znaleźli luki w oświadczeniach majątkowych wiceministra finansów

Domagający się podwyżek pracownicy fiskusa postanowili przyjrzeć się dokładniej oświadczeniom majątkowym swojego szefa, wiceministra finansów Mariana Banasia. Dogłębna analiza wykazała sporo braków i niechlujność. Według oświadczeń nadzorujący służby podatkowe Banaś, jest właścicielem kamienicy w Krakowie o powierzchni 400 m2, którą wynajmował na hotel.

W zeznaniu za 2016 r. wiceminister poinformował, że zamierza ją sprzedać, a umowę przedwstępną miał wykazać do września 2017 r. Niestety, jak się okazało, oświadczenie majątkowe szefa KAS do tej pory nie zostało opublikowane. Niewiadomo więc czy kamienicę udało się sprzedać. Z kolei w oświadczeniu dotyczącym 2016 roku Banaś nie wykazał wysokości dochodu z wynajmu kamienicy.

Jakby tego było mało w oświadczeniach za 2015 r. wiceminister wykazuje działkę o powierzchni 380 m2, która w oświadczeniu z grudnia 2016 r. ma już powierzchnię 3600 m2. „Pomylił się czy działka się rozrosła? Z drugiej strony stan oszczędności pana ministra nie wykazuje, aby dokonywał jakichś inwestycji. Inni ministrowie dużo bardziej dokładnie i transparentnie opisują swój stan posiadania – mówi dziennikarzom pracownik fiskusa” podkreślając, że zeznania Banasia powinny zostać sprawdzone przez służby antykorupcyjne.

Biuro prasowe Krajowej Agencji Skarbowej nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, kiedy zostaną wyjaśnione wszelkie wątpliwości ani dlaczego oświadczenie majątkowe wiceministra Banasia nie zostało opublikowane w obowiązującym terminie.

Sprawdzenie oświadczeń majątkowych Mariana Banasia miało przede wszystkim na celu skłonienie wiceministra do czytaj źródło


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nieudacznik
Nieudacznik
4 lat temu

To chcecie aby ministrem był jakiś nieudacznik co płaci podatki co do grosza. Przecież wiadomo, że taki do niczego nie dojdzie.