fbpx

Czyżby Kurski wspierał LGBT? Natalia Oreiro Supergwiazda Sylwestra TVP wspiera małżeństwa jednopłciowe


465

Sylwester TVP jest jedną z największych imprez tego wieczoru. Telewizja Polska o widownię konkurować będzie ze stacjami komercyjnymi. Stawia poprzeczkę wysoko – gwiazdą wieczoru będzie Natalia Oreiro. Wiele wskazuje na to, że zapraszając piosenkarkę, TVP nie prześwietliło jej biografii.Jacek Kurski się wścieknie, TVP nie zrobiło wystarczającego researchu przed sylwestrem. Natalia Oreiro wspiera małżeństwa jednopłciowe…

“Zbuntowanego Anioła” zna praktycznie każdy, dojrzewający w latach 90. Gwiazda serialu, Natalia Oreiro, skradła serca polskiej widowni. Nie dziwi więc, że to właśnie ona będzie dziś gwiazdą wieczoru w Telewizji Polskiej.

 Zbuntowany Anioł walczy o lepszy świat

Oreiro od wielu działa na rzecz kilkunastu projektów i organizacji pozarządowych, m.in. Missing children, Love letters to the future, Greenpeace i UNICEF, którego ambasadorką jest w Urugwaju i Argentynie.

Najlepszym wyrazem poparcia dla idei, o które ona sama walczy, jest fakt, że grała nawet koncerty charytatywne, z których zyski przeznaczała m.in. na rzecz poszkodowanych trzęsieniem ziemi na Haiti czy też właśnie na walkę o prawa kobiet. Oreiro angażuje się też w walkę o prawa dzieci w estuarium La Platy, najgęściej zaludnionych regionach Argentyny i Urugwaju, gdzie leżą stolice obu krajów – Buenos Aires i Montevideo

Gwiazda  “Sylwestra Marzeń” była jednak także jedną ze znanych osób, które włączyły się w akcję promującą prawa osób LGBT+ “Matrimonio para Todos y Todas” (hisz. Małżeństwa dla wszystkich).

– Tysiące Argentyńczyków cały czas się zakochują, niektóre pary biorą śluby. Inne też się zakochują, ale nie mogą się pobrać. Nazywam się Natalia Oreiro i popieram legalizację małżeństw osób tej samej płci. Ta sama miłość, te same prawa. Małżeństwa dla wszystkich –

mówiła Oreiro w spocie z 2010 roku.

Tamta kampania odniosła skutek. Krótko po niej parlament przyjął projekt ustawy w tej sprawie. Argentyna stała się pierwszym krajem Ameryki Łacińskiej, który wprowadził równość małżeńską.

„Jestem za małżeństwami dla par osób tej samej płci”

 – baner o takiej treści trzymała latynoska supergwiazda. Oreiro przekonywała, że „wszystkim ludziom należą się takie same prawa”. 

– Zawsze staję po stronie miłości i praw promujących dobre rzeczy. Żyjemy w wolnym, demokratycznym kraju i uważam, że każde powinien otrzymać możliwość wyrażania siebie. Dla mnie jest to całkowicie normalne. Nie interesuje mnie seks innych ludzi, ale interesuje mnie, by mogły dawać miłość sobie wzajemnie i wsparcie dla dzieci

 – podkreślała w wywiadzie dla Federación Argentina LGBT (FALGBT), inicjatora akcji.

FALGBT znana jest w Argentynie z przeprowadzenia wielu kampanii na rzecz ruchu LGBT+, organizacji festiwalów subkultury queer, a niedawno włączyła się również w działania na rzecz legalizacji aborcji. W przyszłym roku planuje wiele wydarzeń kulturalnych związanych z 10. rocznicą legalizacji homomałżeństw w Argentynie.

Orerio w 2018 r. promowała także w Rosji piosenkę “United by love” (ang. Zjednoczeni przez miłość). Wokalistka wystąpiła na wizji ubrana w sweter z sześciokolorową tęczą – symbolem ruchu LGBT. Podczas samego wywiadu krytykowała politykę Władimira Putina penalizującą działalność tęczowych aktywistów oraz promocję homoseksualnej propagandy. Dwa lata wcześniej wystąpiła w Rosji z flagą LGBT na jednym z koncertów.  

 Chciała dać wyraz swojego sprzeciwu dot. walki z domniemaną “homoseksualną propagandą”, za która stał Kreml.

Prawica jest oburzona

“Czy wie o tym szef TVP, Jacek Kurski? A jeśli wie, to czy nie widzi nic niewłaściwego w zaproszeniu osoby promującej homomałżeństwa do udziału w imprezie organizowanej przez telewizję publiczną? Czyżby Kurski wspierał LGBT?

– czytamy na jednej ze stron o profilu narodowym.

Nie wiemy, czy szef TVP wie o działalności pozaartystycznej piosenkarki. Z pewnością zaproszeniem jej na sylwester w telewizji publicznej mocno podpadł części prawicowego elektoratu PiS. A co będzie jeżeli Zbuntowany Anioł postanowi wygłosić  ze sceny manifest?? Występ urugwajskiej gwiazdy może osiągnąć efekt odwrotny do zamierzonego i odbić się czkawką przedstawicielom TVP. 

W końcu Polska znana jest za granicą ze sprzeciwu wobec postulatów politycznych ruchu LGBT

. Skoro słynąca z ciętego języka latynoska nie bała się zamanifestować swoich poglądów w Rosji, cóż dopiero powiedzieć kilka „słów wsparcia” dla promowanych przez siebie środowisk ze sceny w Zakopanem? A transmisję na żywo ciężko ocenzurować.Czy Kurski  straci za to stołek? Przekonamy się już w 2020 r.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

465

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments