fbpx

Departament Stanu USA otwarcie skrytykował PiS. “Zagrożona demokracja”


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Departament Stanu USA wydał oświadczenie, w którym wyraża swoje niezadowolenie z podejmowanych działań przez rządy Polski i Węgier w sprawie podatku od reklamy. Rzecznik departamentu Ned Price podkreślił, że zagrożona jest wolność słowa.

Od kilku dni w Polsce trwa batalia w kwestii opodatkowania reklam. Departament Stanu USA postanowił odnieść się do sytuacji w Polsce. Rzecznik Ned Price stwierdził, że Stany Zjednoczone opowiadają się za zróżnicowaniem i niezależnością mediów. Wyraził również w imieniu departamentu wątpliwości w sprawie nowego haraczu medialnego.

Angażujemy się we wspierania rozwoju różnorodności niezależnych mediów, głosów i opinii, które naszym zdaniem są kluczowe dla dobrze funkcjonujących demokracji – stwierdził rzecznik.

Polska ważnym sojusznikiem – “Ogarnijcie się”

Rzecznik departamentu Ned Price podkreślił też ,że z amerykańskiego punktu widzenia, Polska jest ważnym sojusznikiem.

Polska jest cennym sojusznikiem NATO, z którym konsultujemy się regularnie w różnych sprawach i jesteśmy zwolennikami wzmacniania naszego partnerstwa z Polską i postępu we wspieraniu przez naszą administrację rozwoju instytucji demokratycznych, praw człowieka oraz rządów prawa – zaznaczył.

Gowin nadzieją na zablokowanie zmian

W Zjednoczonej Prawicy również wrze w związku ze sprawą podatku medialnego. Jedynym realnym bohaterem, który może zablokować “niedemokratyczny” pomysł jest Jarosław Gowin. Wystosował on oświadczenie, w którym kategorycznie odcina się od pomysłu PiS, zaznaczając, że nikt nie konsultował z nim kontrowersyjnego projektu.

Z pełnym rozczarowaniem patrzymy na zapisy projektu, bo nie osiągnie się nimi podstawowego celu, czyli opodatkowania międzynarodowych gigantów cyfrowych. Moje osobiste odczucie jest takie: projekt w obecnym kształcie jest nie do przyjęcia, większość parlamentarzystów naszej formacji jest tego samego zdania – poinformowała rzecznik Porozumienia, Magdalena Sroka.

Na początku lutego do planu prac legislacyjnych rządu wpisano projekt ustawy. Konsekwencją zapisu ma być wprowadzenie składki z tytułu reklam.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments