fbpx

Kaczyński ma doktorat z marksizmu. Odnaleziono jego pracę!


6
Subksrybuj nas na Google News

Jarosław Kaczyński ukończył studia w 1971 r. W książce autorstwa Michała Karnowskiego “O dwóch takich… Alfabet braci Kaczyńskich” przyznaje, że dzięki protekcji męża przyjaciółki mamy (posła ZSL i wiceministra oświaty) został asystentem w resortowym Instytucie Polityki Naukowej i Szkolnictwa Wyższego.

Filozofię marksizmu zdał na pięć!

Natomiast 8 grudnia 1976 r. prezes PiS obronił swoją pracę doktorską pod tytułem “Rola ciał kolegialnych w kierowaniu szkołą wyższą”. Jej recenzentami byli profesorowie: Ryszard Malinowski, Michał Pietrzak i Wiesław Skrzydło. Praca Kaczyńskiego uzyskała pomyślne recenzje i Rada Naukowej Instytutu Nauki o Państwie i Prawie na WPiA UW nadała magistrowi Kaczyńskiemu stopień doktora nauk prawnych.

Promotorem jego pracy doktorskiej był prof. Stanisław Ehrlich (1907–1997) – ówcześnie osoba w środowisku prawników wpływowa i szanowana.

Według informacji tygodnika “Polityka” z 2007 roku praca liczy 265 stron, z których 36 zajmują przypisy, bibliografia (121 pozycji, wśród nich nawet artykuł Jerzego Urbana”) i wykaz przywoływanych aktów prawnych. Ma tylko trzy rozdziały.

Odwołania do Gomułki i Bieruta

Tygodnik zaznacza, że w doktoracie Kaczyńskiego jest sporo odwołań do wypowiedzi przywódców i ideologów PRL: Gomułki, Bieruta, Cyrankiewicza, Kliszki, Sokorskiego, Werblana, Kąkola:

Już w referacie KC na III Zjazd PZPR stwierdzono pojawienie się zjawiska naporu ideologii burżuazyjnej. Jednocześnie jednak podkreślona została zasada niestosowania metod administracyjnych w walce o ostateczny cel, jakim jest według słów Władysława Gomułki „całkowity triumf marksizmu leninizmu jako jedynej metodologicznej podstawy nauki

fragment pracy doktorskiej Jarosława Kaczyńskiego

ZOBACZ TAKŻE:


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

6

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
3
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
3
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments