fbpx

Drożyzna. Niepewna praca. Rosnące zadłużenie. Tak oceniają PiS, a jednak popierają. Do kiedy? Dopóty dzban wodę nosi dopóki się ucho nie urwie.


Subksrybuj nas na Google News

Coraz ciekawsze głosy opinii publiczne wskazują , że w Polsce mamy wirtualny dobrobyt. Przedstawiamy interesujące wyniki ankiety. “Parę groszy dorzucą do pensji i to nie zawsze, ale w cenach towarów wszystko oddajemy po trzykroć”- opinia Polaków.

Już bilion złotych wynosi oficjalne zadłużenie Polski. Drukuje się w Polsce puste pieniądze, dowodem jest wzrost inflacji od 2,3 do 3%. Ceny podstawowych towarów rosną szybciej niż podwyżki wynagrodzeń. Za godzinę swojej pracy Polak może kupić coraz mniej towarów. Najgorsza sytuacja jest wśród rencistów i emerytów.

Serwis Ciekawe liczby opublikował ciekawe badanie

71 proc. Polaków uważa, że polski rząd wydaje za dużo i niepotrzebnie zadłuża Polskę. Skarżymy się na coraz wyższe koszty życia

Polacy chcą utrzymania programów socjalnych, ale nie chcą zadłużania państwa. Przed wyborami i po wyborach 2015 r. politycy PiS zapewniali, że pieniądze są i wystarczy dla wszystkich. Nie wspomnieli, że te pieniądze są pożyczone w imieniu skarbu Państwa. Pisaliśmy o tym Bilion złotych długu. Kiedy i kto to odda ?

W rozmowie z z Business Insider Polska prof. Dariusz Filar, ekonomista, były członek Rady Polityki Pieniężnej. – Problem jest poważny, bo, jak przekonuje, choć zadłużenie względem PKB spada, to co stanie się, kiedy przestaniemy rosnąć w tempie ok. 5 proc. rocznie?

Kolejne badania przynoszą te same efekty

Dobrobyt Polaków spada – ocenia Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych. Eksperci tłumaczą to coraz wyższymi kosztami życia i trudnościami pojawiającymi się na rynku pracy.

Wskaźnik Dobrobytu, odzwierciedlający ekonomiczną kondycję polskiego społeczeństwa, spadł w czerwcu w stosunku do swej wartości z maja. To trzeci miesiąc z rzędu, gdy statystyki się pogarszają. Są wyraźnie gorsze niż w styczniu 2017 roku – wtedy wskaźnik zanotował najwyższą wartość.

Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC), które próbuje mierzyć dobrobyt Polaków wskazuje, że główną przyczyną kolejnego załamania wskaźnika jest wzrost inflacji, a w szczególności cen żywności. Odczuwa to najdotkliwiej zdecydowana większość konsumentów.

Jeżeli nie ma pieniędzy to dlaczego kupujemy najdroższe samoloty na świecie ?

Pacjenci stoją w kolejkach do lekarzy, bo na służbę zdrowia nie ma pieniędzy. Ze szkół uciekają najlepsi nauczyciele bo na oświatę nie ma pieniędzy. Kupiliśmy Rakiety patriot ale tylko jedna baterię , bo nie ma pieniędzy. Teraz kupujemy samoloty za 20 mld ? Budujemy lotnisko za 30 mld, które nie wiadomo kiedy na siebie zarobi.

Jak żyć w kraju, w którym emeryt prawie całość dochodów musi wydać na jedzenie? – pyta posłanka Maria Janyska.

Posłowie PO apelują do marszałka Sejmu o wyciągnięcie z zamrażarki projektów ustaw, które spowodują wzrost dochodów emerytów i rencistów.

– W sejmowej “zamrażarce” znajdują się trzy projekty przygotowane przez PO, które spowodują wzrost dochodów emerytów: “Emerytura bez PIT-u”, “Aktywny senior” i “Ustawa o pomocy osobie niesamodzielnej”. Apelujemy do marszałka Sejmu o ich “odmrożenie” – odpowiada poseł Michał Szczerba.

Stawiamy na młodych, bo tu jest niezdecydowany elektorat

– Chcemy żeby jak najwięcej pieniędzy zostało w waszych portfelach. Stąd zerowy PIT do 26. Roku życia. W UE nie ma za wielu takich rozwiązań, przynajmniej nie znam żadnego takiego rozwiązania i powiem wam, że jeżeli wyborcy nam zaufają, to chcemy w kolejnej kadencji robić więcej, jeszcze więcej, żeby preferencje podatkowe dla młodych przedsiębiorców i dla młodych pracowników były szeroko zastosowane i wykorzystywane przez was. Poprzez różne mechanizmy. PIT, koszty uzyskania przychodu, kwota wolna od podatku. Idziemy w tę stronę, żeby dla młodych ludzi obciążenia były jak najniższe – stwierdził premier Mateusz Morawiecki w KPRM, podczas spotkania z młodymi.

Tylko ostatnie sondaże wskazują, że PiS zaczyna tracić, aż strach się bać co oni jeszcze mogą obiecać i na ile zadłużyć Polskę . Dziwne tąpnięcie sondaży dla PiS. Minus 6 %. Trolle na wakacjach ?

Opozycja obudziła się, próbują wprowadzić jakieś zmiany dla najbardziej potrzebujących


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments