fbpx

Druzgocący wywiad Kaczyńskiego: Tusk musi skończyć w więzieniu. Wszczynamy śledztwo


Subksrybuj nas na Google News

Jarosław Kaczyński udzielił kontrowersyjnego wywiadu dla Polskiej Agencji Prasowej, w którym mówił o bezpośredniej odpowiedzialności Donalda Tuska, który według prezesa miał “wykonać polecenia Putina”, czym przyczynił się do zamachu na życie Lecha Kaczyńskiego. – “Co do jego odpowiedzialności politycznej, moralnej, to tutaj nie ma żadnych wątpliwości” – powtórzył po raz wtóry Kaczyński.

W wywiadzie dla PAP prezes PiS powtórzył, że „w sensie faktu, że był zamach i że to była przyczyna katastrofy i śmierci 96 osób, w tym prezydenta Polski, a dla mnie brata bliźniaka, nie mam żadnych wątpliwości”.

Kaczyński przyznaje, że są wątpliwości, jak udowodnić procesowo winę Tuska

– Do ustalenia na poziomie procesowym jest jeszcze tylko to, kto za to odpowiada. Możemy powiedzieć: “Przecież to musiało być zrobione na życzenie Kremla, na polecenie Putina”, ale między takim twierdzeniem a dowodem procesowym jest różnica. Tutaj jest jeszcze praca do wykonania – zapowiada Kaczyński.

Kaczyński sugeruje, że działania Tuska to rosyjska agentura

W wywiadzie dla PAP prezes PiS tak widzi odpowiedzialność premiera Tuska:

– To, że nasi przeciwnicy z tamtych czasów, dzisiaj dość cienko piszczący, sprzeciwiają się temu, co zostało w raporcie powiedziane, to jest oczywiste, biorąc pod uwagę ich interesy różnego rodzaju. Dobrze, żeby był przez społeczeństwo zrozumiany sens takiego domagania się, żeby sprawa katastrofy smoleńskiej została zamknięta. Sens jest taki: Rosja ma prawo zlikwidować polską elitę, jeżeli jej się tak podoba, a polskie państwo ma nie reagować – taki jest sens tych żądań, one padają, bo przecież padają takie argumenty, że rodziny się denerwują i żadne normalne państwo na coś takiego się nie może zgodzić, i to jest postawa, którą można określić jako antypaństwową w najbardziej skrajnym tego słowa znaczeniu i trzeba o tym pamiętać. 

“Rząd Tuska uderzył w “istotę funkcjonowania suwerenności”

– Tego rodzaju postawa jest uderzeniem w samą istotę funkcjonowania suwerennego państwa – nie mówiąc, że jest także uderzeniem w prawa człowieka, bo zginęło przecież 96 osób, uderzeniem we wszystkie wartości, które są fundamentem całego porządku politycznego państw demokratycznych i praworządność. Ale przede wszystkim jest uznaniem, że państwo zbójeckie ma prawo mordować elity państw innych, a w szczególności tych sąsiednich. To jest postawa, która według mnie wymaga zbadania przez służby specjalne, i to bardzo intensywnego zbadania – twierdzi Kaczyński. 

“Służby już dawno powinny zająć się Tuskiem

Prezes PiS twierdzi, że służby powinny już dawno zająć się Tuskiem, ale się nie zajęły, bo „są tak skonstruowane, że ręce mają związane bardzo mocno, a według mnie także i nogi”.

– Służby muszą działać w ten sposób, żeby było rozeznanie co do agentury rosyjskiej, bo to, że cała ta akcja po Smoleńsku była w istocie wielkim dziełem agentury rosyjskiej, że wywołano nienawiść do ludzi, którzy zginęli w tragicznej katastrofie, że przedtem wywołano nienawiść do człowieka, który reprezentował w sposób naprawdę bardzo poważny i najbardziej właściwy z możliwych polskie interesy, to wskazuje, że ta agentura była i sądzę, że dalej jest w Polsce bardzo potężna”. 


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
sierra65
sierra65
2 lat temu

lech kaczyński odwiedzał Katyń tylko wtedy gdy zbliżały się wybory, chciał po raz kolejny zameldować prezesowi wykonanie zadania ; “Ja i moja kancelaria przygotujemy wizytę w Smoleńsku, Tusk i rząd mają się do tej wizyty nie wtrącać.” ; piloci nie mieli uprawnień ani odpowiedniego wyszkolenia, w kokpicie znajdowały się osoby nieuprawnione ; lotnisko było nieczynne i nieprzygotowane technicznie ; samolot lądował mimo braku widoczności
i braku pozwolenia na lądowanie – a to wszystko z żądzy władzy jarosława kaczyńskiego !!!!

Teodor
Teodor
Odpowiedź do  sierra65
2 lat temu

Polityka to największa “k…wa świata”,tak że nic mnie nie dziwi ,co mówią i robia politycy.

Kaczyński był geniuszem który został terrorystą
Kaczyński był geniuszem który został terrorystą
2 lat temu

Kaczyński taki twardy jak neofaszysta Zelensky który wykończył wszystkie partie opozycji a głównego lidera największej partii opozycji przetrzymuje w areszcie. Kaczyński niczym nie różni się od komunistycznych i faszystowskich liderów. Jego władza rozwija się dokładnie w ten sam sposób. Nie doszło by do tego gdyby nie wsparcie neofaszystów z NATO i US Army. Znany był niejaki geniusz matematyczny z USA nazywał się Teodor Kaczyński szajba niestety mu odbiła na punkcie dbania o ekologię. Zaczął więc produkować bomby w ten sposób prowadził swoją prywatną wojnę, stał się więc geniuszem terrorystą, ale uważał że postępuje właściwie. Wniosek z tego taki że ludzie… Czytaj więcej »

Tom67
Tom67

Idiota

Jurwa jeba a
Jurwa jeba a

Ty to ostry popierdolone… jestes kuhhh wa.. xD
US Army I nato aka specnaz jebany taktyk. Obyś sraczki dostał deb

wstyd śmieciu
wstyd śmieciu
2 lat temu

Co za gnida…paranoik jak Putin!!!

Xirt
Xirt
2 lat temu

Czas najwyższy, aby kurdupel wraz z Antosiem zameldowali się w zamkniętym zakładzie psychiatrycznym (dożywotnio)!

ANA
ANA
2 lat temu

Co ten chory psychicznie człowiek jeszcze wymyśli. Jak się nowa władza weżmie za rozliczenie afer Kaczyńskiego i jego kolegów to nigdy nie wyjdą z więzienia

On,ona,ono
On,ona,ono
Odpowiedź do  ANA
1 rok temu

Nowej władzy nie będzie, karty będą sfałszowane żeby obecni wygrali.
Dlaczego? Wystarczy oświadczenie majątkowe z 2015 i 2021

cezar
cezar
2 lat temu

to psychopata żeby miał taka władze jak putin to by było ,

Jureczek
Jureczek
2 lat temu

Zamknijcie w domu wariatów prezesa i jego zastępcę. Powinien to być zakład bez możliwości jego opuszczania i zakazu używania telefonów. Do zobaczenia na pogrzebie.

danteix
danteix
2 lat temu

Do kryminału powinien trafić kaczyński , bo to była jego sprężyna z całą tą przedwyborczą wycieczką do Katynia . Szkoda czasy , aby pisać więcej o tez pisowskiej bandzie .

Mallet
Mallet
2 lat temu

Kaczyński zaczyna brac coraz ostrzejsze wiraże. Raport antoniego ten ostatni -jest kompromitujący dla Państwa.

azer
azer
2 lat temu

Chory na nienawiść człowiek. Wg mnie to on jest na łańcuchu kremla i AM ma na niego haki. Stąd takie irracjonalne zachowanie JK. Jak przerżną wybory to wiemy co się stanie. Cała ta banda zostanie rozliczona. I to srogo. Mam nadzieję.

bicer
bicer
2 lat temu

Oblakany starzec i jego marzenia

Donald
Donald
Odpowiedź do  bicer
1 rok temu

Na pochybel kaczke

bicer
bicer
2 lat temu

RACJA

tt9
tt9
1 rok temu

gazetaplus.pl to jakiś koszmar pseudodziennikarski, przybudówka partyjna PO. Przeinacza, zmyśla, manipuluje, antykaczyzm (jak każde obsesyjne anty-) rujnuje umysł i etykę

Jurwa jeba a
Jurwa jeba a
1 rok temu

Szkoda ze tej kaczki jebanej nie odjebali na wschodzie. Razem z tym dudu indeed.