4 comments, 8.5k
A

ndrzej Duda uczestniczył w grudniowym szczycie klimatycznym. Jego zachowanie zdaniem rozmówców dziennikarzy Oko.press było zaskakujące i dziwaczne. Kiedyś Polskę kojarzono z Lechem Wałęsą i Papierzem Janem Pawłem II , teraz z Polski śmieje się i drwi po kątach

Wolność Religijna ważniejsza od głównego tematu szczytu.

Prezydent ani nasza delegacja nie byli zainteresowani tematem szczytu. Ku zdumieniu zaproszonych gości nie uczestniczyli w najważniejszej dyskusji dotyczącej ustaleń Madryckich. Zamiast tego jako jedyni wybrali organizowane przez Donalda Trumpa odbywające się w sąsiednim budynku wydarzenie poświęcone Wolności Religijnej.

Polska miała przypisaną funkcję prezydenta COP, a na sali nie było żadnego z polskich dyplomatów

“Ku zaskoczeniu” jednego z przedstawicieli ONZ okazało się, że na sali nie ma Andrzeja Dudy ani ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza.

– To ważne, by zrozumieć, dlaczego zachowanie prezydenta Dudy zostało przez dyplomatów, z którymi rozmawiałem, i urzędników ONZ uznane za dziwaczne (słychać było słowo bizarre), a także głęboko niewłaściwe – mówi rozmówca portalu i tłumaczy, że Andrzej Duda był jedynym europejskim przywódcą, który udał się na spotkanie z Trumpem.

Andrzej Duda siedział na sali, wpatrując się w swojego smartfona, oczekując na spóźnionego o dobre 45 minut Donalda Trumpa. – Zamiast wykorzystać czas na rozmowę, choćby z wpływową Ivanką Trump, czy innymi ważnymi osobami – zauważa rozmówca portalu i opisuje to jako “smutny widok”.

– Polski prezydent został posadzony w pierwszym rzędzie, bo był jedyną głową państwa tej rangi, tego wymagał protokół dyplomatyczny, ale wszystko to było bardzo niezręczne – mówi.

Podziękowania dla Polski za organizację szczytu klimatycznego w Katowicach, ale na sali nie było nikogo z Polski

Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern, dziękowała Polsce za organizację COP24 w Katowicach. Wszyscy zaczęli się rozglądać, zrobiło się małe zamieszanie – relacjonuje rozmówca portalu Oko.press.

Postawa polskiego prezydenta podczas “Climate Action Summit” sprawiła, że w przeciwieństwie do ponad 60 przywódców i przedstawicieli państw, Duda nie zabrał głosu. Nie usłyszał on także słynnej już przemowy aktywistki ekologicznej Grety Thunberg o kradnięciu marzeń i dzieciństwa.

“Ostentacyjna religijność Dudy mogła być dodatkowym powodem, że prezydent był jedynym przywódcą europejskim, który wybrał spotkanie o wolnościach religijnych zamiast szczytu klimatycznego” – pisze OKO.press.

Kiedyś Polskę kojarzono z Lechem Wałęsą i Papierzem Janem Pawłem II , teraz z Polski śmieje się i drwi po kątach

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4 comments, 8.5k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
6
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
18
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
5
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ
Redakcja

GazetaPlus - Niezależne internetowe wydawnictwo, zajmujące się bieżącymi tematami politycznymi, oraz problemami ochrony przyrody. W sprawach wiary i religii jesteśmy ateistami, lecz nie zwalczamy żadnego kościoła. Publikujemy tylko sprawdzone informacje, nie ulegamy propagandzie żadnej partii. Piszemy co myślimy przestrzegając zasad i prawa, w ramach obowiązującej jeszcze w Polsce Konstytucji.

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Komentarze do wątków
0 Odpowiedzi do wątków
0 Obserwujący
 
Najczęstsze reakcje komentarza
Najgorętszy wątek komentarza
4 Autorzy komentarzy
ja suwerenEmigrantka 2004leoniapolonista Najnowsze komentarze autorów
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
polonista
Gość
polonista

/ort !papież/ pisownia!

leonia
Gość
leonia

Sto razy na jutro!
Napisz na jutro, odrecznie, sto razy “papieżem” ,,,,!,!,!

Emigrantka 2004
Gość
Emigrantka 2004

Dzisiejsi dziennikarze zupelnie nie stosuja poprawnego jezyka,gramatyki co za czasy…O reszcie szkoda sie wypowiadac…szkoda słów na temat “niby prezydenta”…

ja suweren
Gość
ja suweren

No i czego się spodziewać… od atrapy prezydenta!

Zostań redaktorem, odkryj swój talent!
Artykuł
Nasz unikalny system dodawania artykułów