fbpx

Nie z Francji, nie z Niemiec, wiemy skąd rząd skopiował nowe przepisy o sądach- Szok to kopia przepisów z ZSRR !


Screenshot
Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] D [/boombox_dropcap]

zięki senatorowi Bosackiemu wiemy już skąd pochodzą nowe przepisy o ustroju sądów. To kopia paragrafów z 1956r. z ZSRR. „Niezawisłość sędziów nie może być rozumiana w sensie niezależności od państwa socjalistycznego. Sąd jest organem państwa, a organ państwa nie może być niezależny od podmiotu, do którego należy” – Wszystko się zgadza

Wiemy, skąd PiS ściągnął #ustawakagańcowa !
Oto radzieckie przepisy dyscyplinarne w sądach:
(Za artykułem “Resort sprawiedliwości ZSRR w świetle sprawozdania polskiej delegacji (1956)”

  • Art.69. Prokurator Republiki ma prawo wszcząć postępowanie dyscyplinarne wobec wszystkich zatrudnionych w instytucjach sądowych RFSRR Art.74. Kary: a) upomnienie, b) nagana, c) przeniesienie na niższe stanowisko, d) usunięcie z czasowym zakazem pracy na stanowisku sędziego. .
  • Art.73. Powodem postępowania dyscyplinarnego są: a) czyny sędziów, choć nie podlegające odpowiedzialności karnej, ale niezgodne z godnością stanowiska, b) uchylenie przez Sąd Najwyższy orzeczeń z powodu niezgodności z duchem ustawodawstwa RFSRR i interesem mas pracujących
  • Art. 80. Dyscyplinarne kolegia nie są związane jakimikolwiek formalnościami, kolejność spraw zależy od uznania kolegium, z zastrzeżeniem że po wysłuchaniu podsumowania prokuratora przedstawiane jest słowo obwinionego.
  • Art. 83. Od decyzji komisji dyscyplinarnej sądów gubernialnych można się odwołać w ciągu siedmiu dni od Sądu Najwyższego. Decyzje komisji dyscyplinarnej Sądu Najwyższego nie są przedmiotem jakiegokolwiek odwołania.
  • Towarzysz D.S. Kariew (dziekan wydziału prawa Uniw. Moskiewskiego) pisał: „Niezawisłość sędziów nie może być rozumiana w sensie niezależności od państwa socjalistycznego. Sąd jest organem państwa, a organ państwa nie może być niezależny od podmiotu, do którego należy
  • Sąd radziecki nie może służyć innym celom niż społeczeństwa socjalistycznego; nie może stosować innej polityki niż polityka Komunistycznej Partii i Rządu Radzieckiego; nie może zrealizować żadnej innej woli niż wola radzieckiego ludu”. Toczka w toczkę Kaczyński i Ziobro.

Brakuje jeszcze tyko paragrafu “Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie” przypisywane prokuratorowi ery stalinowskiej w ZSRR, Andriejowi Wyszyńskiemu. Powiedzenie to zostało nazwane jednym “z najbardziej społecznie popularnych, przygnębiających i oddających powszechną bezbronność wobec niesprawiedliwego sądu powiedzonek charakteryzujących wymiar sprawiedliwości we wszystkich krajach rządzonych przez komunistów


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Memiś
Memiś
4 lat temu

Przecież nie od dziś wiadomo ,że te PiS-owskie “tucki”,jeszcze nigdy nic samodzielnie nie wymyśliły.Tyle są warte te ich sraty-doktoraty.

Arek
Arek
4 lat temu

Jedyne pytanie jakie trzeba sobie zadać to czy oni są użytecznymi idiotami czy też agentami Moskwy?

krzysztof
krzysztof
4 lat temu

PiS jest organizacją przestępczą.

Polak
Polak
Odpowiedź do  krzysztof
4 lat temu

Jestes debilem

Neo
Neo
Odpowiedź do  Polak
4 lat temu

Polak tylko z nazwy

Jerzy
Jerzy
4 lat temu

To wychodzi na to, że prawie cała Europa ściągnęła przepisy prawa od ZSRR! Ale jaja! 🙂

Wiesław
Wiesław
Odpowiedź do  Jerzy
4 lat temu

Widać, że mam pan trudności ze zrozumieniem dość prostego tekstu

taki
taki
Odpowiedź do  Wiesław
4 lat temu

to nie jest zaden pan tylko ruski trol

Neo
Neo
Odpowiedź do  Jerzy
4 lat temu

Wyborców PiS charakteryzuje wysoka odporność na przyswajanie informacji ,blokada umysłowa dopuszcza jeden przekaz

Młot na głupotę
Młot na głupotę
4 lat temu

Co za bzdury wypisuje ten senator. Normalnemu, myślącemu człowiekowi mózg się lasuje, jak czyta takie głupoty. Czy nie było poważniejszych i bardziej rozgarniętych kandydatów w wyborach parlamentarnych?

Neo
Neo
Odpowiedź do  Młot na głupotę
4 lat temu

Widać uderzyli w twoich towarzyszu

radek
radek
4 lat temu

Nic dziwnego że Putin obwinia Polskę za II Wojnę Światową jak w naszym kraju mamy chory Rzą. .