fbpx

Duda o PSL-PO “Ci ludzie nie mają honoru, za nic sobie mieli to słowo, wydawało im się, że można ludziom naobiecywać co się chce, bez żadnych konsekwencji”


8.9k
Bez honoru

Andrzej Duda udzielił wywiadu w radio narodowym. Bardzo starał się udowodnić sukcesy PiS, przy okazji mówiąc jaka to opozycja zła. Ale czy on dotrzymał wszystkich obietnic? A było tego dużo.

Zdaniem Andrzeja Dudy rząd PO PSL podniósł Vat, ale nie wspomniał że PiS obiecało ten Vat obniżyć a tak się nie stało.

Aby zapewnić wzrost dochodów budżetowych, trzeba powrócić do niższych stawek VAT. – mówiła Bata Szydło. I co ? i nic.

Rząd PO-PSL zlikwidował polskie stocznie i stanowił zagrożenie dla przemysłu górniczego.

Stocznie to bardzo wstydliwy temat dla PiS i Prezydent nie powinien na swoim miejscu tego poruszać. Słynne zapowiedzi budowy statków, zardzewiałe stępki i odbiór kadłuba poklejonego taśma klejąca nie przynosi chluby PiSowi.

Czytaj także Kolejna wpadka PiS. Kadłub lodołamacza sklejony taśmą papierową, tylko po to żeby minister PiS mógł zrobić konferencję.

Stocznię sprzedano w październiku 2007 czyli zrobił to PiS. Potem znalazł ukraińskiego inwestora, który nic nie robił tylko kasował czynsze. Następnie Stocznie sprywatyzował i obsadził Misiewiczami, którzy doprowadzili ja do ruiny. W kwietniu 2016 r. na fotelu zasiadł Sławomir Latos, pierwszy prezes „dobrej zmiany”. Stanowisko objął po tym, jak zaczęto wymieniać całe kierownictwo państwowej stoczni.

Najpierw zakład przegrał przetarg na budowę holowników, potem do wody wpadł remontowany dla norweskiego armatora chemikaliowiec „Hordafor V”.W październiku tego samego roku straciła intratny kontrakt na przebudowę platformy wydobywczej Petrobaltic należącej do Grupy Lotos.W atmosferze skandalu została ona odholowana do konkurencyjnej Remontowej Shipbuilding m.in. z powodu błędów i niewłaściwego prowadzenia przebudowy. 

A – Stocznia Wojenna buduje “Ślązaka” 18 lat

Jeżeli chodzi o przemysł Górniczy o którym prezydent był łaskaw wspomnieć, to nic mu tak nie zaszkodziło jak miliony sprowadzonego węgla z Rosji. Nie mówiąc już o obietnicach Szydło że żadna kopalnia nie będzie zamknięta, bo zamknięto z rożnych powodów aż 15.

Okazało się, że parę nieskomplikowanych zabiegów ustawowych, legislacyjnych, zamyka możliwość nieustannej kradzieży z polskiego budżetu i to się da zrobić – powiedział Andrzej Duda.

To widać dokładne na podstawie ostatnich doniesień jak setki milionów złotych w postaci grantów przyznawanych sobie nawzajem wypływa.

Co zdaniem prezydenta było największą zmianą w ciągu pięciu lat? – Ukierunkowanie na sprawy społeczne, na sprawy zwykłego człowieka, na rodzinę, w jakich warunkach ta rodzina żyje, żeby te warunki życia rodziny podnieść – ocenił Duda.

To kompletnie nieprawda, wystarczy otworzyć raporty na Głównym Urzędzie Statystycznym, to jest państwowy urząd, nie ma powodu nie wierzyć.

Pisaliśmy dokładnie o tym tutaj 500+ nie pomogło, Wzrosła bieda w Polsce. Zaskakujące dane GUS. Gdzie są te bogactwa co nas podobno otaczają? To są dane z przed epidemii, teraz będzie o wiele gorzej.

Po prostu tacy są ci ludzie. Nie mają honoru, za nic sobie mieli to słowo, wydawało im się, że można ludziom naobiecywać co się chce, bez żadnych konsekwencji – mówił prezydent.

Oto co Prezydent Duda naobiecywał pięć lat temu bez żadnych konsekwencji.

 1. Likwidacja NFZ
 2. Ustawa frankowa
 3. Emerytury bez podatku
 4. Podniesienie kwoty wolnej do 8 tys. zł
 5. Równe dopłaty dla rolników
 6. Niepodnoszenie podatków dla najlepiej zarabiających
 7. Likwidacja śmieciówek oraz “patologicznego” samozatrudnienia
 8. likwidacja VAT na ubranka
 9. zakaz prywatyzacji Lasów Państwowych w Konstytucji
 10. 1 bilion 400 miliardów na inwestycje
 11. Niezależność energetyczna
 12. Likwidacja Bankowego tytułu egzekucyjnego
 13. Dostępne i bezpłatne przedszkola
 14. Opodatkowanie banków i supermarketów
 15. 2 proc. PKB na badania i rozwój
 16. Gabinet lekarski i stomatologiczny w każdej szkole
 17. Projekty obywatelskie co najmniej w dwóch czytaniach

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

8.9k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
9
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments