– Wydaje się wprost nie do uwierzenia, że tyle dokonań może być efektem wizjonerskiej aktywności jednego człowieka. Jestem pod wrażeniem zasług Ojca Dyrektora dla Kościoła i Polski – stwierdził prezydent Andrzej Duda w liście z okazji 50-lecia ślubów zakonnych i kapłaństwa o. Tadeusza Rydzyka, założyciela toruńskiego imperium.
– Z okazji jubileuszu 50. rocznicy wieczystych ślubów zakonnych i święceń kapłańskich pragnę złożyć Ojcu serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia. Życzę wielu łask Bożych na obranej przez Ojca, obfitującej w tyle wspaniałych dzieł, drodze służby Kościołowi, Rodakom i Rzeczypospolitej – napisał Andrzej Duda. – Trudno wyobrazić sobie polską rzeczywistość duchową i społeczną bez ogromnego wkładu wniesionego w ostatnich dziesięcioleciach przez Ojca Dyrektora – dodał.
– Rozgłośnia, założona i kierowana przez Ojca Dyrektora, szybko stała się najważniejszą, o największym zasięgu, katolicką stacją radiową w naszym kraju. Szczególna rola tej rozgłośni polega na tym, że pozwoliła ona w pełni wybrzmieć głosowi milionów Polaków wiernych tradycyjnym wartościom, a jednocześnie połączyła w kręgu modlitwy i otoczyła troską osoby samotne, często marginalizowane, dając im poczucie podmiotowości i zakorzenienia w polskiej wspólnocie – opisał.
– Równie doniosłe znaczenie mają zainicjowane przez Ojca kolejne przedsięwzięcia medialne: gazeta „Nasz Dziennik” oraz Telewizja Trwam, która prężnie rozwinęła się pod Ojca kierownictwem – dodał. – Wartościowy wpływ na polskie życie wywiera także Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, której zawdzięczamy pomnażanie profesjonalnych kwalifikacji i formowanie patriotycznych postaw wśród młodych pokoleń Polaków. Wreszcie, ten nowoczesny program ewangelizacji poszerzony został o produkcję filmową, zainaugurowaną obrazem kinowym „Zerwany kłos” o bł. Karolinie Kózkównie – wyliczył prezydent. Ponadto pogratulował o. Tadeuszowi Rydzykowi „pięknego dzieła, jakim jest toruńskie sanktuarium pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i świętego Jana Pawła II”.
– To świątynia, która zajmuje szczególne miejsce na duchowej mapie Polski, a także w przestrzeni polskiej pamięci – ważną część jej symboliki stanowią tablice ku czci licznych Polaków, którzy z narażeniem życia ratowali Żydów w czasie II wojny światowej. Uważam to za bardzo istotne dla obrony prawdy o naszej historii i dobrego imienia Polski i Polaków w oczach świata – ocenił. „Jestem pod wrażeniem zasług Ojca Dyrektora dla Kościoła i Polski” – Wydaje się wprost nie do uwierzenia, że tyle dokonań może być efektem wizjonerskiej aktywności jednego człowieka. Jestem pod wrażeniem zasług Ojca Dyrektora dla Kościoła i Polski – podkreślił Andrzej Duda. – Bo chociaż wszystkie te dzieła stworzone zostały staraniem wielu osób i środowisk, to nie powstałyby one, gdyby nie inspirujące idee, wytężona praca organizacyjna i osobisty charyzmat Ojca Dyrektora, łączący ludzkie wysiłki – zaznaczył.
– Serdecznie dziękując za wszystkie dary Ojca posługi, raz jeszcze gratuluję pięknego jubileuszu. Życzę nieustającej opieki Matki Bożej, dużo zdrowia, wielu sił i wszelkiej pomyślności. Jestem przekonany, że dzięki niewyczerpanej energii Ojca Dyrektora wielkie toruńskie dzieło będzie się nadal rozwijać. Proszę przyjąć moje serdeczne pozdrowienia – stwierdził prezydent. Prezydent i premierzy świętują z Radiem Maryja Od 2015 roku przedstawiciele prezydenta i rządu są obecni co roku w grudniu na kolejnych rocznicach uruchomienia Radia Maryja oraz latem podczas mszy wieńczących pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę.
– Audycje Radia Maryja, programy Telewizji Trwam i publikacje „Naszego Dziennika” łączą rodaków w kraju i Polonię za granicą – stwierdził Andrzej Duda w liście skierowanym do uczestników pielgrzymki w lipcu 2017 roku. – Nie byłoby tej i innych pielgrzymek Rodziny Radia Maryja, gdyby nie Wasz przewodnik, Ojciec Tadeusz. Jego posługa, jego dzieło zasługuje na wyrazy szacunku i wdzięczności – oceniła ówczesna premier Beata Szydło. – Radio Maryja buduje poczucie odpowiedzialności rodaków za sprawy ojczyzny i skutecznie zachęca obywateli do zaangażowania się w życie publiczne Polski. W państwa działalności doskonale widoczna jest postawa głębokiego szacunku dla bliźnich. Jej wyraziste i piękne świadectwa dostrzegam w docenianiu i promowaniu oddolnych inicjatyw, poodejmowanych przez różne organizacje i środowiska społeczne, w tym nawet tworzone przez dzieci, jak również w konsekwentnym otwieraniu przestrzeni medialnej dla publiczności – wyliczył Andrzej Duda w liście z okazji 26-lecia Radia Maryja.