fbpx

Emerytury i renty będą coraz niższe. Dzisiejsi 40 latkowie dostaną 500 zł. TABELA WYNAGRODZEŃ.


Subksrybuj nas na Google News

ZUS ostrzega, obecni czterdziestolatkowie gdy za dwadzieścia lat będą odchodzić na emeryturę, dostana głodowe świadczenia. Dziś zarabiając średnia krajową na emeryturze dostanie około tysiąca złotych. Po uwzględnieniu inflacji (teraz 2,5%) to będzie wartość dzisiejszych 500 zł. Wszystko dzięki obniżeniu wieku emerytalnego. Czy rzeczywiście będziemy żyć coraz dłużej?

PiS obniżył wiek emerytalny, bo tak chciał suweren. Niestety nie powiedział suwerenowi co go czeka. Ale to i tak dobrze, że suweren jest tak skromny i nie zażyczył sobie samolotu albo helikoptera do osobistej dyspozycji. Teraz trzeba obiecywać wszystko, nieważne jakie będą konsekwencje, ważne żeby wygrać wybory.

Obniżenie wieku emerytalnego

W tej chwili emeryci przechodząc na emeryturę dostają jak czytamy w superekspresie – kobiety ok 1520 zł, ale to ostatnie tak wysokie emerytury. Jeszcze pięć lat temu przeciętna emerytura stanowiła niemal 62 proc. średniej pensji. Rok temu było to jedynie 56,4 proc. Raport wskazuje, że gdy obecni 40-latkowie będą przechodzić na emeryturę, dostaną zaledwie 38 proc. swoich zarobków.

ROK Procent przeciętnej płacy
2014 62%
2018 56,4%
2030 47%
2040 38%

Statystyczna kobieta w wieku 60 lat ma przed sobą 24 lata życia. Co pięć lat nasze życie wydłuża się o rok, a świadczenia zależą od składek zgromadzonych na koncie ZUS oraz dalszego oczekiwanego okresu życia – tłumaczy Jeremi Mordasewicz, ekspert do spraw emerytalnych.


POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments