fbpx

Europosłowie chcą usunąć Ordo Iuris. “Podejrzana i niebezpieczna organizacja związana z Rosją”


Subksrybuj nas na Google News

Złe wieści dla Ordo Iuris. Komisja Europejska i europarlament prowadzą listę lobbystów. Znajduje się na niej również konserwatywna organizacja Ordo Iuris. Grupa europosłów chce, by wykreślić ją z tego spisu, bo.. jest groźna i niebezpieczna.

Jak podaje “Gazeta Wyborcza” pod skargą do Komisji Europejskiej i władz Parlamentu Europejskiego podpisało się kilkudziesięciu posłów. Chcą natychmiastowego wykreślenia Ordo Iuris z listy lobbystów.

Naszym zdaniem organizacja ta jest podejrzana i niebezpieczna ze względu na powiązania z organizacjami ultraprawicowymi, fundamentalistycznymi oraz prawdopodobne związki z oligarchami i władzami rosyjskimi.

– napisali

W rozmowie z gazetą europosłanka Koalicji Obywatelskiej Róża Thun wyjaśnia też tak wypowiedziała się w sprawie.

Musimy być pewni, że ludzie, którzy mają wstęp do instytucji europejskich, podzielają nasze wartości i będą z nami współpracować na rzecz wspólnego dobra i ochrony praw człowieka. Jeśli chodzi o Ordo Iuris, nie mam takiej pewności.

Obecność na wspomnianej liście jest ważna, bo stanowi rodzaj poręczenia za obecne na niej organizacje. Dzięki temu zyskują one prawo wstępu do unijnych instytucji czy też mogą się ubiegać o uwzględnienie ich interesów w poszczególnych kwestiach.

Europosłowie, którzy podpisali się pod wnioskiem o usunięcie Ordo Iuris, obawiają się właśnie tego nieograniczonego dostępu organizacji do jednostek PE. Wynika to z obawy przed radykalizmem reprezentowanym przez Ordo Iuris.

źródło: wyborcza.pl , onet.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pol
pol
3 lat temu

Fundamentalistów religijnych z Ordo Iuris juz dawno powinno się zdelegalizować.