fbpx

EWA KOPACZ WICEPRZEWODNICZĄCĄ EUROPARLAMENTU. GRATULACJE. Czy rząd ogłosi sukces ?


Subksrybuj nas na Google News

Była premier Ewa Kopacz (PO) została wybrana na stanowisko wiceszefa Parlamentu Europejskiego. Kopacz otrzymała 461 głosów poparcia. Ta liczba była wystarczająca, aby objąć stanowisko wiceszefa PE.

Kandydaturę Ewy Kopacz wysunęła największa frakcja w PE, Europejska Partia Ludowa, w skład której wchodzi Platforma Obywatelska. Wśród kandydatów na to stanowisko wiceprzewodniczącego wymieniany jest także inny Polak, były wiceszef PE Zdzisław Krasnodębski z PiS, którego zaproponowała frakcja Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. Jak przekazał TVN24, jego kandydatura ma zostać rozpatrzona w drugiej turze głosowania.

W środę Parlament Europejski wybiera swojego przewodniczącego i wiceprzewodniczących. Zanim rozpoczną się wybory, każdy z kandydatów będzie miał możliwość wygłoszenia krótkiego oświadczenia, trwającego nie więcej niż 5 minut.

Głosowanie jest tajne i odbywa się za pomocą papierowych kart do głosowania. Aby zostać wybranym, kandydat musi zdobyć bezwzględną większość ważnych głosów (50 proc. plus jeden głos).


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments