fbpx

Festiwal Kolorów źle się kojarzy. Dla PiS wszystko musi być czarno-białe.


76
Subksrybuj nas na Google News

Festiwal Kolorów to popularna zabawa, która co roku odbywa się w wielu miastach w Polsce. Nawiązuje do Holi, hinduistycznego święta radości i wiosny, i polega na wzajemnym obsypywaniu się kolorowymi proszkami.Onet Kultura

Taka zabawa odbyła się też w ub. tygodniu w pod tuchowskim Burzynie podczas rozgrywanych tam zawodów biegowych. Współorganizatorem imprezy był Urząd Miasta i Gminy Tuchów.

Oburzony tym faktem jest poseł PiS Michał Wojtkiewicz. – To nic innego, jak wprowadzenie bocznymi drzwiami obcej kultury, która nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. Zaczęło się od Halloween, teraz pojawiła się moda na festiwal kolorów i święto Holi – mówi Wojtkiewicz, cytowany przez “Gazetę Krakowską”.

Polityk zarzuca też burmistrzowi Tuchowa marnotrawienie publicznych pieniędzy. Wojtkiewicz wolałby, aby środki przeznaczyć na “coś wartościowego, co promowałoby naszą bogatą tradycję i kulturę”, a także “rozwijało świadomość narodową u dzieci i młodzieży”. Poseł PiS uważa, że “ktoś musi mieć w tym interes, żeby takie wydarzenia organizować i promować”.

Z zarzutami posła nie zgadza się Magdalena Marszałek, burmistrz Tuchowa. Jej zdaniem, Festiwal Kolorów “nie miał ukrytych, antychrześcijańskich podtekstów”, a jedynym celem, który przyświecał wydarzeniu, “była dobra zabawa”. Burmistrz przekonuje, że przed organizacją imprezy urząd zasięgnął opinii miejscowych księży, a ci nie mieli nic przeciwko.
Źródło Onet Kultura


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

76

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments