fbpx

Firma ochroniarska Kaczyńskiego kupiła poligon i ośrodek szkoleniowy. Tu kryzysu nie widać.


Subksrybuj nas na Google News

Grom Group, firma, która ochrania m.in. prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, kupiła ośrodek szkoleniowy, w którego skład wchodzi 5-hektarowy poligon.

Nieruchomość wyceniona była na 2,275 mln złotych. Grom grup był jedynym zainteresowanym, nie było więcej chętnych. Grom Group, jak podkreśla TVN24, od dziewięciu lat dzierżawiła teren ośrodka. Znajduje się on ok. 12 kilometrów od Zambrowa w województwie podlaskim, a jego właścicielem było Nadleśnictwo Łomża. 

“Z tego terenu korzystali też okoliczni mieszkańcy, ale obecnie dookoła ośrodka postawiono druciane ogrodzenia, z oznaczeniem, iż jest to teren należący do Grom Group, a przebywanie na nim “grozi śmiercią” donosi tvn24.

Grom Group to firma ochroniarska założona przez dwóch byłych funkcjonariuszy służb specjalnych Tomasza Grabowskiego i Wojciech Kowalczyka w 2010 r. Przed przejściem na emeryturę pracowali, m.in. w CBA. Według ustaleń TVN24 zasłynęli w służbie zakupem najlepszej broni snajperskiej i renomowanego sprzętu do nurkowania.

Od kilku lat ochrania ona prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Ochrona opłacana jest z środków partii – w 2018 r. za jej usługi PiS zapłaciło 1,6 mln zł. Nie ma chyba w demokratycznym świecie drugiego takiego szeregowego posła otoczonego taką ścisłą ochroną.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments