fbpx

Franciszek bez ogródek do kardynała: “Wiesz, dlaczego żyjesz? W piekle nie było miejsca”


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

78-letni kardynał Gualtiero Bassetti trafił do szpitala w Perugii po zakażeniu koronawirusem pod koniec października. Przez wiele dni znajdował się w stanie krytycznym. Papież kilkukrotnie pytał współpracowników kard. Bassettiego o stan jego zdrowia, a później osobiście rozmawiał z kardynałem. Franciszek uraczył hierarchę niecodziennym żartem.

„Wiesz, dlaczego żyjesz i masz się dobrze? Ponieważ w piekle nie było miejsca dla ciebie” – tymi słowami podczas rozmowy telefonicznej papież Franciszek spontanicznie i z humorem skomentował powrót do zdrowia kard. Gualtiero Bassettiego.

Biskup Rzymu wielokrotnie podkreślał, że należy stosować się do restrykcji i używać na co dzień środków zabezpieczających. Podczas ostatniego “Anioł Pański” Franciszek powiedział:

Nie możemy pozwolić, aby zwyciężył nas wirus radykalnego indywidualizmu i uczynił nas obojętnymi na cierpienia innych braci i sióstr. Nie mogę postawić siebie przed innymi, przedkładając prawa rynku i patenty wynalazczości nad prawa miłości i zdrowia całej ludzkości

Reagujcie, komentujcie, udostępniajcie !

Czytaj także: Niewiarygodne. Podręcznik Czarnka przeinaczył słynny wierszyk! “A w co wierzysz? W Boga wierzę”

Czytaj także: Wiceminister Finansów: “Praca w skarbówce to służba, a odebranie urzędnikom nagród w 2021 r. jest ich ofiarą na rzecz społeczeństwa”

Źródło: pl.aleteia.org


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
4
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments