fbpx

Giertych okrutnie skomentował aferę rządową. “Rządzi nami mafia”


Subksrybuj nas na Google News

Roman Giertych przeszedł burzliwą drogę w relacjach z obozem Prawa i Sprawiedliwości. Od koalicji z Jarosławem Kaczyńskim, po bycie jednym z jego największych wrogów. Mecenas od wielu lat bezwzględnie podsumowuje działania “dobrej zmiany”, zazwyczaj używając przy tym mocnych słów. Jednak ostatni wpis, odnoszący się do afery respiratorowej, odbiega jeszcze bardziej od jego standardowych komentarzy. Giertych był wyjątkowo ostry.

Przekręt stulecia

Mamy coraz więcej wątpliwości, czy śmierć słynnego handlarza respiratorami Andrzeja Izdebskiego nie była sfingowana. Oszust zniknął z Polski w październiku ubiegłego roku, następnie wyjechał do Albanii. W czerwcu poinformowano o jego zgonie, który miał nastąpić w tamtym kraju. Jednak pojawił się szereg pytań odnośnie profesjonalizmu działań wykonanych przez albańskie służby. Wyjątkowo podejrzanie wygląda też historia związana ze zniknięciem danych Izdebskiego z rejestru poszukiwanych. “Rzeczpospolita” poinformowała, iż śmierć Andrzeja Izdebskiego nastąpiła w czasie, kiedy podejrzany nie widniał w bazie Schengen, ani na stronie Interpolu.

Wygląda na to, jakby przedstawiciele organów ścigania w ogóle nie byli zainteresowaniem wyjaśnieniem afery respiratorowej, na której budżet uszczuplił się o ponad 150 milinów złotych. Śledztwo przeprowadzono skrajnie nieprofesjonalnie, niechlujnie wręcz. – Za dużo tych „przypadków”. Coraz bardziej wygląda to wszystko na mistyfikację służb, które pomogły swojemu człowiekowi „rozpłynąć się”, „zgubić ślad” lub on sam o tym zdecydował – komentuje dla “Rzeczpospolitej” anonimowy pracownik służb.

Równie bezwzględny był mecenas Roman Giertych, kontując wspomniany wyżej tekst i przekręt, jaki bulwersuje opinię publiczną. “Ależ timing śmierci miał nasz handlarz respiratorami. Zmarł, skremował sie i pochował akurat w te 8 dni, w których nikt go nie szukał, bo ABW wyłączyła go z bazy poszukiwanych (podaję za Rzeczpospolitą). Naszym Państwem rządzi mafia” – napisał na Twitterze.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Od doliniarza do terrorysty
Od doliniarza do terrorysty
1 rok temu

Mafia i zakazana prawem inkwizycja PIS to żadna tajemnica. Pacjenci niedorozwinięci miska ryżu vel Mordowiecki szuja i złodziej doliniarz, totalny szaleniec smoleński Kaczyński, prokurator alkoholik i narkoman Ziober, wibrator Dudy i bemben, dobry wojak szwejk vel Płaszczak, śmierdząca gnojowicą jadaczka vel Niedzielski, krzyżowiec analfabeta vel Czarnek bujaj wory vel Terlecki.