fbpx

Giertych szefem Komisji Śledczej ds. nielegalnych działań PiS


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Roman Giertych opublikował dzisiaj post na Facebooku, w którym oświadczył, że chce zostać szefem Komisji Śledczej ds. nielegalnych działań PiS. Poinformował, że zamierza zorganizować przebieg jej pracy, wymieniając przy tym niezbędne kwestie, wymagające skontrolowania.

Wczoraj na antenie TVN 24, prawnik i polityk Roman Giertych oświadczył, że chce wrócić do polityki. -Jeśli myślę o starcie, to raczej do senatu. Ponieważ nie jest jeszcze znana data wyborów, to nie będę się w żaden sposób deklarował. -Wyjaśniał Giertych, dodając, że ,,chciałby przynajmniej zostać szefem komisji śledczej do spraw działania wymiaru sprawiedliwości w latach 2015-2021″.

Giertych szefem Komisji Śledczej ds. nielegalnych działań PiS

Dzisiaj na oficjalnej stronie Roman Giertych opublikował post, w którym tłumaczy, że chciałby zająć się organizacją pracy komisji. Wymienił kilka najważniejszych kwestii, wymagających według niego weryfikacji. Zachęcił członków do dyskusji nt. tego czym najpierw powinna zająć się komisja. Jak stwierdził trzeba to bardzo dobrze przygotować, aby w ciągu pół roku przeprowadzić całe rozliczenie.

Kradzieże, przywłaszczenia, korupcja

Prawnik wymienił w poście 10 głównych tematów, którymi według niego należy się zająć. Dodał, że tę listę można poszerzać i zmieniać jej hierarchię. Dał również wolną przestrzeń na dzielenie się sugestiami i spostrzeżeniami. W wypisanych zagadnieniach znajdują się m.in. kradzieże, korupcja, przywłaszczenia, ukrywanie przestępczości związanej z PiS, jak i prześladowania przeciwników politycznych i demonstrantów.

Delegalizacja PiS

-Równolegle z pracami Komisji Śledczej musi toczyć się praca prokuratury, która wobec osób nie podlegających Trybunałowi Stanu będzie prowadzić postępowanie- informuje Roman Giertych. Dodał także, że w ramach owego postępowania należy postawić zarzuty kierownictwu PiS. Powinnością prokuratora generalnego natomiast, będzie zawnioskowanie do TK o delegalizację PiS i o przekazanie majątku tej partii na cele społeczne.

Źródło: Roman Giertych – strona oficjalna

Z ostatniej chwili: Śledczy nagrywali nieprzytomnego Giertycha w szpitalnym łożu!

Roman Giertych wraca do polityki! “Wystartuję w przyszłych wyborach parlamentarnych!”

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ