fbpx

Glapiński przegrał z wyborczą. Dwa powództwa oddalone.


2k Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Artykuł z 17 listopada Afera KNF. Adam Glapiński: Bez niego nie byłoby PiS. Czy teraz pozbawi PiS władzy? Adam Glapiński organizował zaplecze finansowe Porozumienia Centrum. Rządził państwowym budownictwem, paliwami, telefonią komórkową. Kieruje najważniejszym bankiem w państwie. Czy zaufany doradca Kaczyńskiego pozbawi go władzy?

W Lutym NBP wystąpiło z pozwem w którym domaga się przeprosin i 300 000 zł za rzekome naruszenie dóbr osobistych banku. Pozwani zostali: Agora SA, wydawca „Wyborczej”, autorka artykułu Dominika Wielowieyska oraz poseł Sławomir Neumann z PO, którego komentarz został zacytowany w tekście. Bank centralny żąda od każdego z pozwanych po 100 tys. na cel społeczny oraz przeprosin za „bezpodstawne i niezgodne z prawdą twierdzenia dotyczące działalności prezesa NBP – Adama Glapińskiego i jego rzekomego zaangażowania w gangsterski proceder”.

Konkretnie chodziło o wypowiedź posła Neumana w której wymienił trzy osoby w kontekście “gangsterskiego procederu” Chodzi o szefa KNF, Prezesa NBP i prezesa Bankowego Funduszu gwarancyjnego. NBP pisało, że artykuł miał rzekomo poważyć zaufanie do banku centralnego, przez co utrudnić jego działanie.

Sprawa zaczęła się 13 listopada od tzw afery Chrzanowskiego szefa Komisji Nadzoru Finansowego, który został nagrany przez Leszka Czarneckiego. Na taśmie Chrzanowski chce 40 mln zł w ramach wynagrodzenia dla wskazanej osoby w zamian za spokój dla jego banków.

Wyrok oddalający powództwa nie jest prawomocny.

Zródła Twitter . Wyborcza.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments