fbpx

Gowin w TV24 – “proszę mi nie zawracać mi głowy jakimiś wyborami”. Partia rządząca chce podjąć decyzję w ostatniej chwili.


TVN24
Subksrybuj nas na Google News

Choć jedne z najważniejszych wyborów w Polsce już za niecałe dwa miesiące, Wicepremier Gowin mówi “Dzisiaj w ogóle nie ma sensu podejmować tematu terminu wyborów”, ale dalej twierdzi że decyzję trzeba podjąć w ostatniej chwili.

Słuchając dziś Pana Jarosława Gowina, który jest odpowiedzialny za szkolnictwo wyższe w Polsce trzeba nie lada głowy aby zrozumieć o co tu chodzi. Twierdzi że na dzień dzisiejszy są ważniejsze sprawy do załatwienia chociażby takie jak walka z epidemią, ale co do wyborów mówi że trzeba podjąć decyzję w ostatnim momencie, ale do tego momentu mamy o tym nie myśleć.

Nie dorównuję wykształceniu i mądrości ani Pana Gowina, ale śmiem twierdzić, że Polacy mają prawo wiedzieć coś więcej o kandydatach na prezydenta, p[o to jest kampania wyborcza, której w tych warunkach wszyscy kandydaci z wyjątkiem urzędującego nie mogą prowadzić ze względu na ogłoszony przez rząd stan epidemii.

Jarosław Gowin wskazała na większe problemy którymi powinni się zajmować dziennikarze niż jakaś tam kolejna pięcioletnia władza PIS na urzędzie prezydenta –

Proszę nie zawracać głowy jakimiś wyborami w gospodarka światowa stanęła to znaczy, że z każdą sekundą stajemy się jako świat coraz i ten świat który się wyłoni za kilka tygodni w wariancie optymistycznym za kilka miesięcy będzie zupełnie inny niż świat sprzed paru tygodni to już nie będzie tak jak, któryś bohaterów materiałów w faktach, który powiedział, że za parę tygodni będzie normalnie.

Nie tak tak już nie będzie i w wracając do pańskiego pytania o wybory ja uważam że dzisiaj trzeba zrobić wszystko żeby po pierwsze chronić zdrowie i życie Polaków a po drugie chronić zdrowie i życie polski firm

Trudno się z tym nie zgodzić, czyli wybory przekładamy ? Ależ skąd, władza musi trwać. Gowin kontynuuje –

Dzisiaj w ogóle nie ma sensu podejmować tematu tak minął wyborów jeżeli tylko da się przeprowadzić w maju to zróbmy je w maju a zatem decyzja w tej sprawie powinna zapaść po ostatnim możliwym momencie

Jarosław Kaczyński w RMF FM dawał do zrozumienia, że aktualnie “nie ma przesłanek” do tego, by przekładać wybory. Prezes PiS stwierdził zresztą, że to Andrzej Duda jest najbardziej poszkodowany ze wszystkich kandydatów w obecnej sytuacji.

W tej chwili wszystkie odwołały planowane wybory. Francja przeprowadziła pierwszą turę wyborów samorządowych, ale frekwencja była tak niska że druga tura została przełożona.

źródło: TVN24


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments