fbpx

Greta Thunberg wsparła 13-letnią Ingę. Politycy PiS wyśmiewają i kpią z niej. (Twitty).


Subksrybuj nas na Google News

To jest Inga Zasowska. Jest prawdziwą bohaterką, broni przyszłości nas wszystkich powiedziała – Greta Thunberg i wsparła 13-letnią Ingę, która w piątek rozpoczęła wakacyjny strajk klimatyczny przed polskim parlamentem.

To jest Inga Zasowska, ma 13 lat. Rozpoczęła szkolny strajk klimatyczny przed polskim parlamentem. Jest prawdziwą bohaterką, broni przyszłości nas wszystkich. Spotkała się przez to z niewyobrażalną falą hejtu. Proszę, dajcie jej – i wszystkim innym w podobnej sytuacji – pełne wsparcie

Greta Thunberg (ur. 3 stycznia 2003 w Sztokholmie) – szwedzka aktywistka klimatyczna. W 2018 roku zainicjowała protest pod budynkiem szwedzkiego parlamentu, który prowadzi przeciwko zmianom klimatu wynikającym z działalności człowieka. Wystąpiła w tej sprawie m.in. na TEDxStockholm oraz podczas COP24, konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu w Katowicach.

20 sierpnia 2018 roku Thunberg, która uzyskała promocję do dziewiątej klasy, nie udała się do szkoły. Skłoniły ją do tego odbywające się 9 września wybory powszechne oraz fala upałów i pożarów lasów, które nawiedziły Szwecję w tym samym roku. Jej postulaty kierowane do szwedzkiego rządu dotyczyły zmniejszenia emisji dwutlenku węgla i respektowania porozumienia paryskiego zawartego w 2015 roku. W dniu, w którym powinna rozpocząć rok szkolny, rozpoczęła protest pod budynkiem Riksdagu, szwedzkiego parlamentu z transparentem Skolstrejk för klimatet (tłum. strajk szkolny dla klimatu). W każdy piątek od początku roku szkolnego opuszcza zajęcia szkolne i kontynuuje swoją jednoosobową pikietę. Protestowała również w Londynie oraz pod siedzibą Parlamentu Europejskiego w Brukseli, a 16 kwietnia 2019 wystąpiła na jego forum.

Greta Thunberg została nominowana do Pokojowej Nagrody Nobla

Czy hejciarze oddychają innym powietrzem ?

Nasza bohaterka Inga Zasowska, ma 13 lat i spotkała się z niesamowitą fala hejtu. Przodują w tym nie wiadomo z jakiego powodu politycy związani z PIS. Zdarzenie to zbiegło się z vetem Rządu Morawieckiego wobec celów klimatycznych Europy., z którego politycy pis są bardzo dumni.

Kamil Bortniczuk – polski polityk Prawa i Sprawiedliwości, urzędnik i samorządowiec, od 2018 poseł na Sejm VIII kadencji.

“Trudno o tej dziewczynce powiedzieć: ‘rezolutna’. Równie trudno uwierzyć, że to jej własna inicjatywa.” – w ten sposób poseł ocenił wypowiedź Ingi Zasowskiej przed kamerami TVP. Na nagraniu dziewczyna odpowiada na pytania reportera w nieśmiały i niewyraźy sposób.

W ten sposób pójdziesz w ślady Pawła Budrewicza, eks-prokuratora, prezesa stowarzyszenia “Lubię miasto” i eksperta Centrum im. Adama Smitha. 

Skoro 13-letnia dziewczynka nie ma makijażu, to wszystko jest ustawione. Tu pewnie za taką opinia przemawia praktyk ?

Do tego mądrego wniosku doszedł Dariusz Matecki, szczeciński radny z Solidarnej Polski.

W Polsce Inga, w Niemczech Greta, w innych krajach inne imiona. Żadna spontaniczna akcja, tylko zaplanowany i sponsorowany polityczny marketing na zamówienie Open Society Georga Sorosa.

Można też porównywać naszą bohaterkę do siedzących na schodach meneli i żebrzących na flaszkę.

Ze wszystkiego zrobić politykę i obrzydzić ludziom.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments